Każda kobieta marzy o niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju biżuterii – o pierścionku, który istnieje jedynie w jednym egzemplarzu, o kolczykach, których nie ma nikt inny na świecie, o wisiorku, którego mieć nie będzie żadna inna kobieta. Taka biżuteria jest nie tylko piękna, ale przede wszystkim unikatowa i pozwala nam czuć się wyjątkowo. Czy taka możliwość musi być bardzo droga? Niekoniecznie, bowiem biżuteria ręcznie robiona jest dostępna praktycznie dla każdego.

Plusy i możliwości

Biżuteria ręcznie robiona nie musi wcale być droga! Jeśli nie decydujemy się na metale i kamenie szlachetne, ale na przykład na inne materiały jak metal, drewno czy koraliki, cena będzie odpowiednio niższa. W sieci dostępny jest ogromny wybór każdego rodzaju biżuterii ręcznie robionej: od tradycyjnych pierścionków, bransolet, naszyjników czy kolczyków przez broszki, ozdoby do włosów aż po indywidualne zamówienia naszych własnych projektów. To właśnie całe piękno biżuterii ręcznie robionej, możliwość jej personalizacji. Jeśli nie możemy znaleźć niczego odpowiadającego w stu procentach naszemu zapotrzebowaniu, możemy przekazać twórcy nasze pomysły, ulubione motywy, kolory czy materiały, a on zaproponuje nam rozwiązanie idealne.

biżuteria ręcznie robionaZrób komuś prezent!

Biżuteria ręcznie robiona odda dzięki temu nasz charakter czy zainteresowania. Marzenia o wisiorku z elementem nawiązującym do naszej ulubionej książki czy filmu wreszcie są możliwe. Co więcej, taka biżuteria to świetny pomysł na prezent. Możemy ofiarować go na przykład naszej przyjaciółce i zawrzeć w projekcie coś, co zawsze będzie jej o nas przypominać. Taki prezent na pewno wyróżni się ze stosu innych, świadczyć będzie o namyśle i wysiłku włożonym w wymyślenie takiego podarku i zapewne zostanie z bliską nam osobą na bardzo długo – być może na całe życie.

Sprawy we własne ręce

Ale jest jeszcze jedna ogromna zaleta biżuterii ręcznie robionej – możemy wykonać ją sami. Wystarczy, że mamy pomysł, chęci, trochę wolnego czasu i zmysł estetyczny. Wystarczy zamówić w sieci kilka podstawowych elementów, jak żyłki, druciki, zawieszki, kolorowe koraliki i już możemy zabierać się do pracy. I nawet jeśli pierwsze próby nie będą idealne, to należy pamiętać, że jak w przypadku każdej innej umiejętności ważna jest praktyka i czas. Taka biżuteria ręcznie robiona wykonana przez nas samych możemy być nie tylko miłym spędzaniem wolnego czasu i odskocznią od pracy, ale też sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Bo jeśli nasze wytwory spodobają się naszym bliskim, to zapewne znajdą też uznanie wśród innych. Ale przede wszystkim będą cieszyć nasze oko.