Sezon wakacyjny jest okresem wyczekiwanym przez wszystkich, niezależnie od wieku. To właśnie wtedy można pozwolić sobie na chwile odpoczynku od trosk dnia codziennego. Osoby posiadające małe dzieci widzą ten czas troszeczkę inaczej. Jak zaplanować romantyczny urlop we troje? Poniżej znajduje się kilka rad.

Dziecko to nie przeszkoda!

Patrząc na dziecko, jako na problem nie do przeskoczenia, nic dobrego z tego nie wyniknie. W większości przypadków maluch nie jest  żadna przeszkodą do tego, aby w wakacje można było spokojnie wypocząć. Odrobina wyobraźni, organizacja czasu oraz branie pod uwagę potrzeb dziecka z całą pewnością będą miały pozytywny wpływ na efekt końcowy. Na pewno łatwiej jest spędzać wakacje z rodzinami, które posiadają dzieci w wieku zbliżonym do siebie. Znalezienie wspólnego języka to klucz do zawierania nowych znajomości. Podczas gdy dzieci zajęte są zabawą ze sobą, dorośli mają kilka chwil odpoczynku.

Aktywne wakacje w mieście

Długie wieczory pozwalają na organizowanie spontanicznych wypraw rowerowych bocznymi ścieżkami rowerowymi. Takie wypady to wspaniała propozycja dla rodzin, które nie wyobrażają sobie spędzania czasu siedząc bezczynnie w mieszkaniu. Kolejną zaletą jest to, że bardzo szybko można stracić zbędne kilogramy, które magazynuje się w swoim ciele od zimy. Na tego typu wycieczki potrzebny jest plecak wyposażony w butelkę wody, małe przekąski i ewentualnie kocyk, na którym można odpocząć w ciekawym miejscu.

Rodzinne seanse filmowe

Jeśli pogoda nie sprzyja na wychodzenie z domu- nic straconego! Zawsze można nadrobić zaległości w filmach. Domowe kino na kanapie pod kocykiem, do tego świeżo uprażony popcorn i ciepła herbatka, to doskonałe lekarstwo na pochmurne dni. Zabawna komedia bez problemu poprawi humor nawet największym smutasom.  Jeśli pogoda jest brzydka kilka dni z rzędu można wypróbować najnowsze gry planszowe. Nic tak nie jednoczy rodziny jak wzajemna rywalizacja i walka o zwycięstwo.

Jeśli marzy się o wakacjach tylko we dwoje ale domowy budżet nie pozwala na to, trzeba zadowolić się wieczorami spędzanymi na balkonie. Dobra kolacja, nastrojowa muzyka i świece, podczas gdy dziecko smacznie śpi w swoim łóżeczku bywa idealnym zakończeniem dnia. Długie wieczory oraz stosunkowo wysoka temperatura w nocy pozwalają na cieszenie się latem również w domowym zaciszu.