W przeciwieństwie do zimy, sezon letni stwarza zdecydowanie więcej możliwości do organizowania imprez plenerowych. Poniżej znajduje się kilka propozycji na to, jak i gdzie zorganizować spotkanie w większym gronie znajomych.

Lasy i polany

W obrębie każdego dużego miasta znajduje się co najmniej jeden las, w którym można znaleźć odpowiednio przygotowane polany dla amatorów imprez pod chmurką. Ten typ miejsc szczególnie polecany jest osobom, które uwielbiają spędzać czas na łonie natury i nie przeszkadza im brak toalet i barmanów. Otwarta przestrzeń i świeże powietrze pobudza organizm do lepszego funkcjonowania. Łatwiej i szybciej wytwarzają się endorfiny, które powodują uczucie szczęścia na kilka następnych dni. W tego typu imprezach sprawdza się metoda „każdy przyniesie troszkę więcej, niż tylko dla siebie”. W ten bardzo prosty sposób można stworzyć szwedzki bufet, z którego wszyscy mogą się częstować. Jest to również pewnego rodzaju pomoc dla solenizanta, który z całą pewnością obok obecności i prezentu doceni trud i pomoc w organizacji. Ognisko urodzinowe w lesie nie posiada limitu wiekowego. Przy wspólnym ogniu mogą bawić się wszyscy od małego, do starego. Śpiew i tańce mogą trwać do białego rana.

Charyzmatyczne parki

Jednym z ulubionych miejsc amatorów pikników są parki znajdujące się w centrum miast. W większości z nich dozwolone jest biesiadowanie na r ozłożonych kocach. Ogromną zaletą w tego typu imprezach urodzinowych na świeżym powietrzu jest kwestia związana z dojazdem. Dobre połączenia komunikacji miejskiej oraz miejsca parkingowe działają na ich korzyść. Ważnym elementem tego typu spotkań jest dobra organizacja. Każdy uczestnik pikniku powinien przy   nieść chociaż jedną potrawę, aby odciążyć solenizanta. Podobnie jak w przypadku ognisk, szwedzki bufet sprawdz   a się najlepiej podczas spotkań w większym gronie ludzi na pikniku.

Propozycja dla ludzi z ogrodem

Kto by nie chciał uczestniczyć w imprezie urodzinowej, na której istnieje możliwość popływania w prywatnym basenie? Niestety nie każdy może sobie pozwolić na takie luksusy ale przy odrobinie wyobraźni duży basen można zastąpić tym dmuchanym. Jest to doskonałe rozwiązanie na upalne dni, kiedy próbuje się wszelkich sposobów na to, aby się ochłodzić. Z całą pewnością dostarczy mnóstwa uciechy i zabawy każdej wyluzowanej osobie.