Wesele to wyjątkowa uroczystość w życiu dwojga ludzi, którzy wspólnie zdecydowali, że resztę swoich dni chcą spędzić razem. Oprócz wytwornego garnituru i pięknej sukni, konieczne są również buty ślubne. Niskie, a może wysokie? Tak naprawdę obcas jest rzeczą drugorzędną, albowiem obuwie musi charakteryzować się wygodą noszenia. W końcu Pani Młoda spędzi w nich wiele godzin. Czym zatem kierować się przy zakupie

Materiał

Obuwie do ślubu najczęściej tworzone jest ze skóry naturalnej, która nie tylko doskonale komponuje się z większością sukien, ale również dostosowuje się do kształtu stopy. Alternatywą jest satyna, żakard lub atłas, jednak w tym wypadku zmniejszona elastyczność może stanowić o mankamencie. Równie istotną kwestią jest zachowanie zasad harmonii. Kiedy suknia jest obficie zdobiona, wówczas obuwie powinno być skromne i delikatne. I odwrotnie. W momencie, gdy weselna kreacja nie jest przepełniona dodatkami, można pozwolić sobie na przykuwające uwagę dodatki.

Obcas w butach ślubnych

para młoda podczas ślubu

Niski, a może wysoki? Który z nich będzie stanowił lepszą propozycję? W tym wypadku decyzja należy do Panny Młodej. Zazwyczaj kobiety wybierają modele na wysokim podwyższeniu, gdyż sylwetka prezentuje się smuklej, a nogi zgrabniej. Jednak jeśli na co dzień nosimy płaskie obuwie to nie warto na ślub kupować niebotycznie wysokich szpilek, albowiem nie tylko będziemy czuć się w nich niestabilnie, ale również niekomfortowo. Nie wspominając już o ewentualnym upadku, który mogłaby uchwycić kamera... Wówczas buty ślubne niskie będą o wiele lepszą propozycją.

Fason

Model naszego obuwia musi być dostosowany do posiadanej sukni ślubnej oraz pory roku. W sytuacji, gdy wesele będzie miało miejsce w sezonie letnim, wtenczas fason z odkrytymi palcami lub sandałki będą polecanym rozwiązaniem. Co więcej, idealnie podkreślą zarówno długą, jak i krótką sukienkę. W pozostałych przypadkach optymalne będą modele z zakrytymi palcami i piętą. Wiele pań decyduje się wtedy na zabranie lżejszego obuwia na zmianę.