Dziecko wywraca do góry nogami życie młodych rodziców i zajmuje w nim najważniejsze miejsce. Wychowanie to trudne zadanie, które często wymaga rezygnacji z wielu dotychczasowych przyzwyczajeń. Początkowe miesiące zawsze są bardzo trudne, zwłaszcza w przypadku pierwszego dziecka, mnóstwo rzeczy jest całkowitą nowością. Wraz z upływem czasu sytuacja wcale nie jest łatwiejsza i pojawiają się kolejne wyzwania. Każdy młody rodzic doskonale, jak wielkim problemem może być usypianie marudnego kilkulatka. Należy sprawdzić, czy przestrzegamy wszystkich zasad przygotowania do snu oraz wyposażyć się w takie gadżety jak piżama kigurumi czy miś szumiś.

piżama kigurumiPodstawowe zasady

Nawet najładniejsze piżamy kigurumi na niewiele się zdają, jeżeli nie będziemy pilnować zasad, które ułatwiają zasypianie. Jedną z najważniejszych jest uspokojenie dziecka bezpośrednio przed położeniem go do łóżka. Niewskazane jest oglądanie telewizji w piżamie tuż przed snem, ponieważ ruchome obrazy bardzo pobudzają młode umysły. Dzieci rozemocjonowane tym, co jeszcze niedawno widziały na ekranie przez dłuższy moment nie mogą zasnąć. Bardzo ważna jest również kwestia prawidłowego odżywiania, ostatni posiłek nie powinien być ani zbyt późno, ani zbyt wcześnie przed położeniem do łóżka. Pełen żołądek bardzo utrudnia zasypianie, jeszcze gorzej jest w przypadku, gdy maluszek jest głodny. Kolacja powinna składać się z sycących, ale lekkostrawnych składników, które nie sprawia żadnych problemów. Warto zapewnić dziecku nieco ruchu przed snem, lecz powinno to odbywać się z odpowiednim wyprzedzeniem, nigdy bezpośrednio przed położeniem do łóżka, bo wtedy może przynieść efekt odwrotny, od zakładanego.

Przydatne gadżety

W staraniach związanych z uśpieniem malucha bardzo przydatne mogą być takie akcesoria jak piżamka kigurumi czy miś szumiś. Warto opracować pewien rytuał, który będzie dla dziecka jasnym sygnałem, że zbliża się pora snu. Atrakcyjna piżama kigurumi zapewni maluszkowi odpowiednią ochronę przed zimnem, a dzięki wyglądowi związanemu z ulubionym zwierzątkiem z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem z jego strony. Szeroka oferta wariantów dostępnych w sklepach sprawia, że na pewno znajdziemy coś, co polubi nasza pociecha. Oryginalna piżama kigurumi to nie jedyny gadżet ułatwiający walkę o sen malucha. Szumisie to z wyglądu zwyczajne maskotki, lecz pozory mogą mylić. Zabawki wyposażono w specjalny głośniczek, który emituje szum podobny do tego, którego słuchały w łonie mamy. Dźwięk jest niezwykle skuteczny w usypianiu dzieci, dodatkowo niektóre modele pełnią także funkcję elektronicznej niani.