Do pracy, na ważne spotkanie, czy eleganckie wyjście – wtedy są potrzebne klasyczne torebki, nieraz większych formatów, by pomieścić dokumenty, skoroszyty, czy notebook. Jednak na co dzień wystarczą torebki miejskie – lekkie, funkcjonalne, niejednokrotnie posiadające kilka funkcji przemiany paska. Co to są właściwie te tak zwane miejskie torebki? To nic innego jak plecaczki, torebki listonoszki, saszetki nerki, czy torby worki. Bo podczas zakupów, czy spotkań ze znajomymi liczy się przede wszystkim swoboda połączona z ładnym designem.

Jaka torebka do jakiej stylizacji?

torebki listonoszki

Jeśli jesteś aktywną kobietą, która nie lubi nieraz ciężkich i niewygodnych torebek, to miejski look jest dla Ciebie. Być może nie pasują one do eleganckich sukienek wieczorowych, w których dodatkiem powinna być torebka typu kopertówka, ale torebki listonoszki, plecaki, czy torby na ramię sprawdzają się w większości stylizacji. Sportowe ubranie, zwiewne sukienki, jeansowy styl – przy każdym z nich torebki takiego typu będą pasować idealnie. Największą zaletą tych torebek jest ich uniwersalność i stosunkowo niewielkie gabaryty, które pomieszczą najpotrzebniejsze przedmioty.

Torebki listonoszki

Zazwyczaj kojarzone są z pocztą i rzeczywiście – torba listonosza była inspiracją do stworzenia tego typu walizeczek. Zamysł jednak na nie pojawił się już dużo wcześniej, nawet w wieku XVII, ale wtedy tego typu torby były atrybutem męskim, wynikającym przede wszystkim z praktyczności i potrzeby przechowywania gdzieś niezbędnych rzeczy. To kolejna rzecz, która została zaczerpnięta do mody damskiej i nie schodzi z ulic i wybiegów już od wielu lat. Torebki listonoszki zazwyczaj posiadają prostokątny kształt i mają pasek, który można przełożyć przez ramię. Oczywiście, dzisiejsze torebki tego typu nabierają różnych kształtów – prostokątnych, owalnych, kwadratowych. Ich główną zaletą jest praktyczny charakter.

Plecaki

Wraz z torebkami listonoszkami to najpopularniejsze torebki. Małe plecaki wracają do łask, gdyż są bardzo funkcjonalne, designerskie, a niejednokrotnie posiadają praktyczną, która pozwala na zmianę miejsca pasków tak, że można je nosić jak torebkę. Plecaki są idealnym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych, które na przykład lubią jeździć na rowerze, rolkach, czy po prostu cenią sobie spacery. Plecak nie przeszkadza, nie obija się o udo, nie zabiera rąk. Przy tym wszystkim współczesne plecaczki są designerskie i pełne modowej klasy. Dawno przestały kojarzyć się tylko ze sportowym lokiem. Saszetki nerki, listonoszki, plecaki, torby przez ramie to funkcjonalne rozwiązanie dla współczesnej kobiety: aktywnej, przebojowej, ceniącej sobie wygodę, ale też design i modny wygląd. Każda z tych torebek pasuje do wielu stylizacji.