Buty, kobiety uwielbiają je kupować. Ich zakup poprawia nam humor. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że buty mówią o nas więcej niż nam się wydaje. Nie tylko o naszym stylu życia, ale także o naszych indywidualnych upodobaniach. Pokaż mi swoje buty, a powiem ci kim jesteś...

Na początku wspomnijmy o szpilkach. To jeden z najbardziej kobiecych rodzajów obuwia. Kobieta nosząca szpilki, zna swoją wartość. Jest pewna siebie i nie boi się zwracać na siebie uwagi. Lubi kiedy inni ją podziwiają. Wysokie obcasy dodają jej pewności siebie, a także sexappelu.

Buty kobieceCzółenka to również buty na na wysokim obcasie, ale na o wiele niższym. Czółenka są bardzo kobiece, ale jednocześnie kojarzą się z powagą i profesjonalizmem. Kobieta nosząca ten rodzaj obuwia chce być uważana fachowca, ale jednocześnie nie zamierza rezygnować z podkreślania swojej kobiecości. Jednak robi to bardzo subtelnie. Nic dziwnego, że czółenka są bardzo często częścią biurowego uniformu.

Popularne balerinki to kompromis klasycznej elegancji ze sportową wygodą. Kobieta nosząca takie buty lubi wygodę, jednocześnie chce czuć się kobieco. Balerinki zawsze dodają nam dziewczęcego uroku, nawet jeśli już dawno zdmuchnęłyśmy osiemnaście świeczek na torcie. Na szczęście w sklepach dostaniemy klasyczne modele, które z powodzeniem możemy nosić nawet po 40 i nadal wyglądać elegancko.

Na sportowo i ciężko

Wśród pań również znajdą się miłośniczki ciężkiego obuwia, glanów czy martensów. Takie kobiety nie boją się zwracać na siebie uwagi. Nie lubią konwenansów i chcą żyć według własnych zasad. To typowa buntowniczka.

Równie wiele kobiet wybiera na co dzień tenisówki. Te kobiety cenią sobie wygodę, w sportowych butach nie straszne im żadne wyzwanie. Bez problemu mogą podbiec do autobusu czy pojeździć miejskim rowerem. Jeszcze kilka lat temu tenisówki kojarzyły się z obuwiem idealnym na salę gimnastyczną. Ale ta sytuacja diametralnie się zmieniła. Tenisówki podbiły salony. Elegantki zaczęły je nosić nawet do wieczorowych sukien. A wiec? Jestem na czasie noszę tenisówki...

Ach te nasze buty

Podsumowując nasze obuwie mówi o nas więcej niż nam się wydaje. Obuwie komunikuje otoczeniu kim jesteśmy, jaki tryb życia prowadzimy, jakie mamy preferencje. Dlatego warto zwracać na nie uwagę. Nieodpowiednio dobrane obuwie może narobić nam problemów. Na przykład ekstremalnie wysokie szpilki włożone na rozmowę o pracę mogą sprawić, że zostaniemy uznane za osoby niepoważne i niekompetentne. Tym samym pogrzebiemy swoje szanse na wymarzoną posadę.