Pokaż mi swoje buty, a powiem Ci kim jesteś. Ta parafraza znanego powiedzenia, wyraźnie znajduje swoje odniesienie w świecie mody i ubraniowych trendów. To przecież właśnie buty stanowią jedną z najważniejszych elementów stylizacji, a co za tym idzie główny wyznacznik stylu noszącego. Jak wiemy, styl rzadko kiedy idzie w parze z komfortem, co potwierdzają wszelkiego rodzaju buty na wysokim obcasie, czy eleganckie, ale uwierające lakierki. Inaczej jest jednak w przypadku butów sportowych, te z zasady oferują nam komfort na najwyższym poziomie, a jednocześnie nie rezygnują z ciekawego designu, który skutecznie zwraca na siebie uwagę i dodaje charakterystycznego sznytu całej stylizacji. Potwierdzeniem tego są buty męskie Nike - produkt, który od lat dominuje na rynku obuwia męskiego.

Silna marka z długoletnią historią

Nike to gigant, którego nie sposób nie znać. Wystarczy przejść się po mieście, by zobaczyć, jak wiele ludzi nosi ubrania sygnowane kultowym już logotypem ‘ptaszka’. Nike na swoją pozycję pracowało latami, bo już od 1964 roku, kiedy przedsiębiorstwo działało jeszcze pod starą nazwą Blue Ribbon Sports. Nazwa brandu pochodzi od greckiej bogini Nike, bogini zwycięstwa, co doskonale zgrywa się z tym, jak wielki sukces osiągnęła ta marka i jaką filozofią kierują się jej założyciele. Amerykański producent dostarcza nam sprzęt, akcesoria i odzież sportową, ale my dzisiaj skupimy się na ich najpopularniejszym produkcie, czyli butach.

Buty z charakterem zwycięzcy

Buty męskie NikeObuwie Nike to produkt charakterystyczny, wokół którego od zawsze budowana była otoczka elitarności. Oczywiście wraz z popularyzacją marki, coraz więcej osób mogło pozwolić sobie na obuwie tej firmy, jednak nie zaważyło to w żaden sposób na jakości oferowanego produktu. Buty męskie Nike to od lat wysokiej jakości obuwie, profilowane tak, aby dostarczyć noszącemu maksimum komfortu. Większość modeli obuwia ze stajni Nike to produkty uniwersalne, które nadają się zarówno do uprawiania różnych sportów (od biegania po koszykówkę i siłownie), jak i użytku w formie butów na co dzień. To dzięki oryginalnej stylistyce i minimalistycznemu designowi buty męskie Nike świetnie komponują się ze stylizacjami większości modowych trendów i kanonów. Po obuwie tego typu sięgają zarówno fani streetwearu, jak i casualu, co dobitnie pokazuje, jak olbrzymi potencjał drzemie w tej marce. Co ciekawe, ostatnio obuwie tego typu coraz częściej zestawia się z formalnymi stylizacjami opartymi na koszuli, chinosach, czy nawet marynarce.