Kobiety zawsze marzyły o talii osy. Niezmiennie od stuleci, bez względu na modę i uwielbienie do różnych typów sylwetki niezmienne jest zawsze dążenie do jak największego wyróżnienia talii. Zarówno kiedyś jak i teraz najłatwiej to zrobić za pomocą gorsetu a najlepszy będzie gorset underbust.

Dlaczego gorset i gorset nie zawsze oznacza to samo?

gorset underbustPrawdziwe gorsety mają niewiele wspólnego z gorsetami sprzedawanymi w każdym sklepie z bielizną. Te drugie służą raczej do ozdoby, bądź podkreślenia swoich wdzięków, ale są wykonane z plastikowych fiszbin i są zwykle bardzo miękkie, mogą wyglądać zmysłowo, ale nie zapewniają odpowiedniego utrzymania ciała, bo się do niego dopasowują. Prawdziwe gorsety underbust mają stalową, sztywną konstrukcję, która dopasowuje ciało do gorsetu, nie odwrotnie, dzięki czemu uzyskuje się piękne wcięcie w talii, w dodatku gorset underbust pięknie podnosi biust. Prawdziwe gorsety kupuje się w profesjonalnych sklepach, szyte są na miarę i trzeba na nie czekać nawet kilka tygodni, cena także jest wyższa, niż gorsetów bieliźnianych, ale jest to dobra inwestycja. Poza nadaniem pięknego kształtu są też bardzo estetyczne i z powodzeniem mogą służyć za ozdobę, bądź dodatek do stroju. Satynowy gorset założony na białą koszulę sprawi, że nie sposób będzie oderwać wzroku od jego właścicielki. Modne są również gorsety bogato zdobione, haftowane czy np. w intensywnie czerwonym kolorze, uszyte z aksamitu. Możliwości są dość szerokie, ogranicza nas tylko wyobraźnia i rodzaj materiału, bo nie każdy będzie odpowiedni do wykonania gorsetu.

Jak wybrać dobry gorset?

Każda kobieta, która oglądała jakikolwiek film historyczny albo nieśmiertelny Titanic pomyśli, po co mi taka tortura? Kiedyś gorsety były sztywne, nieprzyjemne i służyć miały wyłącznie stworzeniu talii, przez co były sznurowane prawie do braku tchu. Współczesne gorsety underbust są tworzone na wymiar, tak aby pięknie podkreślały i nadawały odpowiedni kształt, ale żeby jednocześnie dało się w nich swobodnie oddychać i poruszać, tak aby noszenie ich nie było torturą. Obecnie twórcy gorsetów korzystają z dobrodziejstw minionych wieków i dopasowują kształty i modele do różnorodnych upodobań. Gorset underbust (https://restyle.pl/product-pol-1232-Czarny-gotycki-gorset-mocno-modelujacy-talie-underbust-WIDE-HIPS-MATT.html)  może mieć budowę np. nadającą figurze kształt klepsydry, inne sprawią, że figura ma kształt odwróconego stożka lub podkreśli bardzo pośladki. Wyróżnia się modele, które zredukują talię nawet o kilkanaście centymetrów, ale są też takie, które będą opływać ciało, nadając mu kształt, ale nie odbierając jednocześnie nic w obwodzie. Wybór gorsetu underbust należy wyłącznie do właścicielki i zależy tylko od jej upodobań i preferencji.