Joggery od kilku sezonów to absolutny krzyk mody. Nic dziwnego, ponieważ cechują się świetnym wyglądem oraz odpowiednią wygodą w noszeniu. Dodatkowo, dzięki gumce przy kostce pozwalają na odpowiednie wyeksponowanie nowych, dobrze wyglądających butów. Noszenie joggerów ma wiele zalet, ale jak to się stało, że zawładnęły współczesną modą streetową? Podpowiadamy!

Spodnie tego rodzaju cechują się przede wszystkim niezwykłą uniwersalnością. Świetnie komponują się zarówno z luźnym T-shirtem, bluzą, jak i koszulą o bardziej luźnym kroju. Dodatkowo, można je nosić wraz z trampkami, sneakersami oraz bardziej eleganckimi butami. Dzięki wielości zastosowań świetnie sprawdzą się również na różnorodne okazje. Wieczorne wyjście do kina, spotkanie ze znajomymi czy popołudniowy wypad na siłownię - joggery wyglądają dobrze i schludnie.

Same początki

joggery Diamante WearW latach 90-tych ubiegłego wieku nie było wielkiego wyboru wśród fasonów spodni. Sytuacje zmieniła się nieco po 2009 roku, kiedy to dwóch Amerykanów Michael Huynh i Alex James stworzyli spodnie luźne i lekko dopasowane w kostce pod szyldem Publish Brand. Powstały model czerpał nieco w kroju współczesnych dresów. Co ciekawe, ówcześni twórcy nie chcieli wcale dotrzeć do młodych osób. Stawiali zatem na dorosłych mężczyzn, którzy będą chcieli połączyć nieco bardziej luźny, sportowy styl z klasycznym wyglądem. Jak się okazało, styl streetwearowy przypadł do gustu bardziej nastolatkom. Joggery Diamente Wear to spodnie polskiej marki, która idąc w ślady za Publish Brand, wypuściła również w 2009 roku spodnie tego typu. Cechują się one przede wszystkim niebywałą jakością oraz możliwością wyboru stonowanych kolorów.

Pin-roll

Podwinięte nogawki u spodni to kolejny powód, dla którego współczesne joggery uzyskały tak wielką popularność. Trend na podwijanie nogawek u spodni najprawdopodobniej pojawił się w londyńskim środowisku hip-hopowym, gdzie wyznacznikiem pozycji społecznej były właśnie odpowiednie sportowe buty. Dlatego też tak wiele osób podwijało nogawki, aby ukazać je w pełnej krasie. Na szczególną uwagę zasługują zatem joggery Diamente Wear, kultowej już marki, które charakteryzują się różnorodnością, fajnym krojem oraz świetną jakością materiału.