Ssanie jest naturalną potrzebą, jaka towarzyszy nowo narodzonym dzieciom zaraz po przyjściu na świat. W przypadku niektórych dzieci jest tak silna, że nakłada konieczność dodatkowego wsparcia. Wtenczas z pomocą przychodzi dynamiczny smoczek uspakajający Lovi, którego konstrukcja została tak opracowana, aby nie tylko dostosować się do indywidualnego rytmu ssania dziecka, ale również nie spowodować zaburzeń w prawidłowym rozwoju zębów i szczęki.

Dynamiczny smoczek? O czymś takim w ogóle nie słyszałam!

Dla wielu osób nadal jest to kategoria produktów, o których niewiele wiedzą. A szkoda, bo Lovi smoczek uspakajający może przynieść wiele ulgi i wytchnienia, zarówno dziecku, jak i opiekunowi. Pierwsze, co należy podkreślić to jego unikatowe materiały użyte do produkcji, bazujące na zastosowaniu niejednorodnej warstwy silikonu, która dostosowuje się do naturalnego rytmu ssania. Nie zawiera szkodliwego bisfenolu A, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna. lovi smoczkiCo więcej, jego naturalny kształt, inspirowany kształtem brodawki sutkowej, nie nastręcza kłopotów w uchwyceniu – nawet bardzo malutkim dzieciom, a także nie zaburza umiejętności ssania w trakcie laktacji. Lovi smoczki uspakajające powstały we współpracy z wybitnymi osobowościami w dziedzinie pediatrii, zarówno lekarzami, jak i neurologopedami, co w najlepszym stopniu potwierdza bezpieczeństwo ich podawania. Wyposażone w specjalnie wyprofilowaną tarczkę z otworami, która nie tylko ułatwia oddychanie, ale również zezwala na dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu malec zabezpieczony jest przed ryzykiem pojawiania się podrażnień na jego delikatnej skórze. Dla jeszcze większej przyjemności z użytkowania, wszystkie smoczki wyposażone są w specjalne kółko do chwytania, a dodatkowo te z kolekcji „Day&Night” świecą w ciemności, ułatwiając odnalezienie w nocy, bez konieczności zapalania światła.

Jak wybrać odpowiedni?

W asortymencie marki Lovi, smoczek uspakajający występuje w wielu wariantach, zarówno rozmiarowych, jak i kolorystycznych, co niewątpliwie sprzyja dobraniu tego, który w najlepszym stopniu odpowie na potrzeby maluszka. Progi wiekowe to pierwszy z czynników, o którym należy pamiętać przeglądając ofertę dynamicznych uspakajaczy. Zwykle są pogrupowane według miesięcy: 0-3, 3-6, 6-18. Walory kolorystyczno - wzornicze poddawane są już osobistym preferencjom, jednak możemy być pewni, że oferta producenta nas w tym zakresie nie zawiedzie. Lovi smoczek uspakajający występuje w kilku kolorach do wyboru, dzięki czemu może być używany zarówno przez dziewczynkę, jak i chłopca.