Suplementy diety to w niektórych kręgach bardzo kontrowersyjny temat, wynika to głównie z tego, że wiele osób je stosuje, a druga część osób uważa, że są ona bardzo niezdrowe. Prawda jest taka, że wszystko w nadmiarze szkodzi, nawet witamina C, która również może być stosowana jako suplement diety. Mimo wszystko utarło się w niektórych kręgach, że suplementy diety, zwłaszcza w przypadku sportowców to legalne odpowiedniki sterydów, niestety ale nie jest to prawdą. Nie ma na świecie żadnych legalnych odpowiedników sterydów anabolicznych. Sterydy są jedyne w swoim rodzaju i naturalne sposoby na podwyższanie poziomu testosteronu w żadnym wypadku nie będą w stanie z nimi konkurować. Wiele osób może zdecydować się zapewne na taki zakup, gdy przeczyta, że można kupić legalnie sterydy, jednak trzeba sobie odpowiedzieć, że nie ma takiej możliwości. Nie znaczy to jednak, że suplementy są nic nie warto, ponieważ istnieje naprawdę duże grono suplementów, na które warto się zdecydować czy to podczas budowania masy mięśniowej, czy też podczas redukowania tkanki tłuszczowej.

Najlepsze suplementy w budowaniu masy mięśniowej

Wiele firm reklamuje swoje środki jako najlepsze do budowania masy mięśniowej, prawda jest jednak zgoła inna, ponieważ tak naprawdę istnieją tylko trzy suplementy, które idealnie wspomagają masę mięśniową, a w zasadzie można by było tylko i wyróżnić dwa z nich. Warto pamiętać, że suplementacje podczas budowania masy mięśniowej powinno się zacząć w momencie, gdy osiągnęło się już jakieś ciekawe efekty na siłowni, ale z upływem czasu tkanka mięśniowa nie chce się tak szybko rozrastać, dlatego też warto wtedy postawić w głównej mierze właśnie na tego typu suplementy, czyli:

Odżywka białkowa

Odżywka białkowa jest dostępna w dwóch wersjach, czyli pod postacią koncentratu białka serwatki oraz pod postacią izolatu białka serwatki. Nazwa sama wskazuje tak naprawdę co jest bardziej efektywnym wyborem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wraz z jakością idzie również cena. Znacznie lepszym wyborem jest izolat białka serwatki, czyli WPI – z angielskiego Whey Protein Isolate. Oczywiście jeżeli nie masz innego wyboru to możesz stosować koncentrat białka serwatki, ale musisz pamiętać, że zapewne znajdziesz tam również sporo cukrów prostych takich jak np. laktoza, ponieważ białko serwatki jest produkuje się z mleka.

Kreatyna

Jest to suplement, który wręcz urósł do miana legendarnego środka. W latach 90 zaczęły powstawać pierwsze środki, które były sygnowane marką kreatyna, zaś po ponad 20 latach od wynalezienia tego suplementu można spotkać się z wieloma jego odmianami. Najpopularniejszą formą kreatyny oraz pierwszą, która powstała jest monohydrat kreatyny. Ze względu na swoją cenę oraz wysoką jakość jest bardzo często stosowany przez naprawdę liczne grono sportowców na całym świecie. Kreatyna tworzy w mięśniach idealne środowiska do ich rozwoju, dlatego też tak dużo osób ją zachwala. Kreatyna nadaje się również do stosowania na w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, jednak ze względu na to, że większość osób stosuje ją podczas budowania masy mięśniowej to zdecydowanie lepiej będzie pasować tutaj.

Najlepsze suplementy w budowaniu masy mięśniowej

Coraz częściej spotkać się na rynku można z suplementami, które oferują zrzucenie kilkunastu kilogramów w tydzień. Prawda jest jednak taka, że nie jest to możliwe, a suplementy jedynie wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego też trzeba szukać takich, które przyśpieszą Wasz metabolizm. Musicie pamiętać o tym, że bez odpowiedniej diety nic nie zdziałacie. Jeżeli będziecie mieć nadwyżkę kalorii w ciągu dnia to nie będzie możliwości, aby zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów.

Suplementy wspomagające przyspieszenie metabolizmu

Substancji, które wspomagają przyśpieszanie metabolizmu jest naprawdę sporo. Wiele z nich było znane od wieków i używane w różnych celach zapewne przez Waszych dziadków oraz babcie. Najpopularniejszymi substancjami wspomagającymi odchudzanie tak naprawdę są:

  1. Kawa
  2. Zielona herbata
  3. L-karnityna
  4. Yerba Mate
  5. Guarana
  6. Jagody Acai

To właśnie one idealnie wpływają na przyśpieszanie metabolizmu. W okresie redukowania tkanki tłuszczowej warto się posiłkować tego typu produktami, aby wspomagać swój organizm w spalania tłuszczu.