Aby wybrać idealną świecę do masażu, należy kierować się przede wszystkim jej naturalnym składem, jakością użytych olejków i substancji aktywnych. Profesjonalna świeca do masażu produkowana jest w ekologicznych warunkach, w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Odpowiednia temperatura

Wysokiej klasy świeca do masażu, powinna przede wszystkim topić się stosunkowo szybko i posiadać odpowiednią, dostosowaną do skóry człowieka, temperaturę. To właśnie ciepło, które wytwarza świeca, stanowi sekret udanego i przyjemnego zabiegu. Proces podgrzewania świecy służy całkowitemu rozpuszczeniu jej i tym samym powstałe oleje, w delikatny i przyjemny sposób mogą zostać rozprowadzone po całym ciele. Dobra i przyjazna dla skóry człowieka świeca, nie może posiadać w swoim składzie parabenów i elementów podrażniających, takich jak ALS, SLS, PEG i inne.

Składniki aktywne

Idealne świece do masażu, to prawie sto procent naturalnych elementów, takich jak oleje arganowe, masło Shea, oleje sojowe czy masło kakaowe. Dzięki dużej zawartości roślinnych lub pszczelich wosków, świeca do masażu posiada nie tylko walory relaksacyjne i terapeutyczne, ale również znakomicie wpływa na kondycję naszej skóry. Składniki aktywne, to źródło najcenniejszych dla organizmu witamin, wspomagających procesy regenerujące naskórka, a także chroniących przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak na przykład promieniowanie UV. Oleje zawierają mnóstwo antyoksydantów i kwasów tłuszczowych nienasyconych, dzięki którym nasza cera nabiera sprężystości i nieskazitelnego blasku.

Wiele rytuałów

Masaż całego ciała świecą, należy do jednego z najprzyjemniejszych rytuałów relaksacyjnych. Rozpuszczone w wysokiej temperaturze oleje, można także wykorzystać do codziennej pielęgnacji skóry, jak również podczas profesjonalnego dbania o stopy i dłonie. Dzięki takiemu zabiegowi, skóra staje się jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku przez wiele godzin. Powolne wcieranie olejków potrafi zregenerować nawet bardzo suchą skórę, przywracając jej subtelny i wyjątkowy blask. Świece do masażu mogą być także przeznaczone do masaży energetycznych – odpowiednio skomponowane składniki, mogą pobudzić organizm do większej witalności i zregenerować obumarłe komórki naskórka. Dobra i profesjonalna świeca do masażu, jest nieodłącznym elementem udanej aromaterapii i masażu relaksacyjnego. Wybierając takie akcesoria, należy wziąć pod uwagę rodzaj przeprowadzanego zabiegu, upodobania klienta i przede wszystkim naturalny skład wszystkich elementów świecy.