Początek ciąży to ekscytujący i piękny czas. W miarę upływu czasu brzuszek staje się coraz bardziej widoczny, a zarazem bardziej uciążliwy. Ulubione spodnie stają się za ciasne, a guziki żakietu przestają się dopinać. To najwyższy czas, aby zainteresować się modą ciążową.

Obecne trendy w modzie ciążowej

Producenci odzieży nareszcie zauważyli, że oczekujące na dziecko mamy nie chcą wcale ubierać się w obszerne "namioty" i również chcą czuć się atrakcyjnie. Ciąża nie oznacza rezygnacji z kobiecości i pożegnania z ładnymi ubraniami. Odstający brzuszek jest powodem do dumy, dlatego wiele kobiet stara się podkreślać swój atut. Współczesna moda dla kobiet w ciąży skupia się na komforcie, ale również eksponuje nowe kształty ciężarnej. Wygodnie, przyjemnie, przewiewnie, ale też seksi - takich ubrań oczekują mamy.

Materiały to podstawa

Dobre ubrania to te, które są uszyte z naturalnych surowców. Powinny być miłe dla skóry i zapewniać dobrą wentylację (tzw. oddychanie). Do tego zadania doskonale nadają się: len, bawełna, wełna z domieszkami oraz jedwab. Producenci starają się unikać syntetycznych tkanin, które nie są przyjemne w użytkowaniu, powodują "efekt sauny", a przy tym mogą nieść ze sobą ryzyko alergii. Moda dla kobiet w ciąży dopuszcza jednak niektóre sztuczne składniki - pod warunkiem, że występują jako domieszka wzbogacająca właściwości naturalnych surowców. Dużym uznaniem cieszy się odzież z bio-bawełny, czyli bawełny produkowanej na plantacjach wolnych od chemii.

O numer większe

Ciało w ciąży potrafi bardzo się zmienić, co szczególnie można odczuć w trzecim trymestrze. To czas, kiedy przydadzą się ubrania w większym rozmiarze. Warto zatem kupować odzież, która jest o jeden lub dwa rozmiary większa od naszego standardowego. Różnica wizualna nie będzie tak duża, a my zyskamy komfort i wygodę. Większe ubrania będą też służyły do samego końca ciąży, a nawet przydadzą się po porodzie.

Kilka sprytnych rozwiązań

W tym wyjątkowym czasie każdej mamie przyda się również wiedza na temat pewnych trików, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Jeżeli spodnie przestały się dopinać, z pomocą przyjdzie zwykła gumka recepturka. Gumkę przeciągamy przez dziurkę i zahaczamy o guzik. W ten sposób nasze spodnie nie będą już spadać, a gumka będzie się dopasowywać do wielkości brzuszka. Drugi pomysł na problemy z niedopinającymi się ubraniami to pas ciążowy, czyli szeroki pas elastycznego materiału, którym zakryjemy odkryte rejony. Jest to szczególnie przydatne w czasie "zimowej" ciąży, kiedy trzeba chronić brzuszek.