Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych damskich nigdy nie należy do najłatwiejszych, bowiem na rynku znajdziemy wiele ciekawych egzemplarzy. Jest to niezbędne akcesorium, które poprawia jakość życia. Jednak, aby okulary korekcyjne damskie odpowiednio wyglądały, muszą zgadzać się z kształtem naszej twarzy, z karnacją i kolorem oczów. W jaki sposób dobrać okulary do kształtu twarzy? Lub do koloru oczów? Jak dopasować okulary do karnacji skóry? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Dobieranie okularów do kształtu twarzy

Okulary korekcyjne damskie powinny być odpowiednio dobrane do kształtu naszej twarzy. Przykładowo, jeśli mamy ją okrągłą, wówczas powinniśmy postawić na takie egzemplarze, które w sposób szczególny nadadzą wyrazisty kontur. Kanciaste i kwadratowe oprawki w tym przypadku są idealnym wyborem.
Osoby z twarzą prostokątną mają dość szerokie czoło i zarysowaną szczękę. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas okulary o okrągłym kształcie, które mają ciemniejsze szkła na górze, ale są stopniowo rozjaśniane.
W przypadku twarzy trójkątnej okulary korekcyjne damskie powinny mieć zaokrąglony dół. Wszytko dlatego, że taka twarz charakteryzuje się przede wszystkim ostrym podbródkiem i szerokim czołem, a kości policzkowe są mocno zarysowane.
Najczęściej jednak mamy do czynienia z twarzą owalną lub podłużną. Ten kształt uważany jest za najbardziej doskonały, który posiada odpowiednie proporcje. W tym przypadku każdy typ okularów będzie się świetnie prezentował, dlatego należy wybrać jedynie taki, który będzie pasował do naszego stylu.

Kolor oprawek a kolor oczu

Podczas wyboru okularów korekcyjnych damskich, warto zwrócić uwagę na kolor naszych oczów. Jeśli są w kolorze niebieskim, zaleca się dobieranie oprawek, które są w tej samej tonacji. Jeśli jesteśmy fanami specyficznych rozwiązań, wówczas możemy postawić na fioletowe oprawki. W przypadku brązowych oczów najlepszym rozwiązaniem okażą się takie w kolorze szylkretu. Posiadacze zielonych oczów powinni dobrać oprawki, które będą w takim samym lub podobnym kolorze.

Jak dobrać okulary korekcyjne?Jak dobrać okulary do koloru karnacji?

Nie powinniśmy się kierować zasadą kontrastu. Jeśli chcemy kupić okulary korekcyjne damskie, a mamy jasną skórę, nie możemy wybierać ciemnych oprawek, gdyż będzie to wyglądać nieestetycznie. Całość musi tworzyć harmonijne zestawienie. Dlatego też prawidłowym podejściem w przypadku posiadania stosunkowo ciemnej karnacji jest wybór oprawek w ciemniejszym kolorze. Z pewnością będzie się to atrakcyjnie prezentować.