Jeśli uważamy, że garnitur musi być zawsze kompletny w jednolitym kolorze, czyli bordowa marynarka, bordowe spodnie i takiej samej barwy kamizelka, ograniczamy swoją swobodę. Tracimy wiele okazji, by móc wyglądać elegancko znacznie częściej. Kompletny garnitur założymy wyłącznie na bardzo wielkie uroczystości. Niewiele ich mamy w ciągu roku. Szkoda, by zamykać garnitur w szafie i nie nosić go na co dzień. Skompletujmy jedną część garnituru z innymi częściami garderoby niebędącymi w klasycznym kroju, a przekonamy się, jak bardzo elegancko będziemy wyglądać.

Modna bordowa marynarka w kratę – wyszukany szyk i elegancja

Górna część garnituru świetnie komponuje się ze spodniami dżinsowymi. W stylu biznesowym takie zestawienie jest bardzo często wybierane przez mężczyzn. Ten strój nadaje każdemu eleganckiego i poważnego wyglądu, jednocześnie przystępności. I o to właśnie chodzi, gdyż na spotkaniach biznesowych zależy nam na doprowadzeniu podczas rozmowy do podpisania ważnej dla nas transakcji.
Na zjazdy z innymi przedsiębiorcami lub na wystąpienie przed publicznością bordowa marynarka z delikatną dużą kratą sprawdzi się doskonale. Do tego ubioru możemy założyć dżinsy czarne, granatowe lub w kolorze linii kraty przecinającej marynarkę. Jasna barwa spodni również dobrze współgra z bordowym kolorem. Wówczas bardziej wyeksponowana zostanie ta elegancka górna część garnituru.

Czy bordowa marynarka pasuje do dżinsów?Do jakiej pracy założyć bordową marynarkę w kratę?

Drogę do pracy możemy przebyć z górną częścią garnituru na sobie, natomiast jeżeli w zakładzie pracy obowiązuje nas strój roboczy, wiadomo, że marynarkę zostawimy na wieszaku w szatni. Jeżeli jednak nasza praca polega na spotykaniu się z klientami bądź innymi przedsiębiorcami czy kontrahentami, ta część garderoby powinna na nas pozostać. Mając na spotkaniu biznesowym założoną bordową marynarkę, z pewnością nie popełnimy modowej wpadki.
Zasada działania klient – przedsiębiorca jest taka sama jak w przypadku obydwu partnerów biznesowych. Dobrze sprzedana usługa lub produkt to klucz do sukcesu. Dużo może w tym pomóc nasza wizualna postawa, dzięki której zostajemy pozytywnie odebrani. Oczywiście pomimo grania głównej roli przez bordową marynarkę, musimy zadbać o naszą aparycję, sposób wysławiania się i wykazywania szacunku wobec drugiej osoby, z którą przyszło nam rozmawiać i ubić interes.

Bordowa marynarka – i co pod nią?

Koszula czy t-shirt? Być może zadajemy sobie to pytanie, gdy stoimy przed lustrem i szykujemy się na spotkanie. Oczywiście na co dzień pod marynarkę wystarczy ładny t-shirt, ale na spotkanie biznesowe lub ślub zdecydowanie trzeba postawić na elegancką koszulę adekwatną do szykownego stylu.