Przychodzi czas w życiu każdego mężczyzny, w którym musi zadbać o elegancką część własnej garderoby. Noszenie klasycznych marynarek czy garniturów będzie miało miejsce zdecydowanie częściej niż podczas rodzinnych spotkań. Opłaci się mieć kilka zestawów, których swobodne łączenie nie przysporzy wielkich problemów, dodatkowo ważne są ponadczasowe, ale wysokiej jakości dodatki jak np. pasek do spodni. Poniżej znajduje się szereg podstawowych rad wyznaczających kierunek poszukiwań nowej odzieży.

Jak cię widzą tak cię piszą

pasek do spodni

Nasze poszukiwania powinny zostać rozpoczęte od sprawdzenia rozmiaru noszonych ubrań. Każdy sklep oferuje przymierzalnię, gdzie w prosty sposób sprawdzimy, w czym czujemy się dobrze oraz co do nas pasuje. Jeżeli ciężko nam się odszukać w mnogości wzorów, warto poprosić o pomoc pracownika sklepu, który chętnie wskaże nam najlepsze rozwiązania i doradzi, co leży najlepiej. Opłaci się skupić na doborze: eleganckiego, czarnego garnituru wieczorowego, adekwatnego na wszelkie oficjalne wydarzenia, gustownego zestawu składającego się z marynarki i spodni, odpowiedniego na dzienne spotkania, sportowej, lekkiej marynarki, modnych spodni materiałowych w typie chinosów, klasycznych, ciemnych jeansów, kilku koszul z dobrej bawełny w kolorze białym lub pastelowym z długim rękawem, standardowego cienkiego swetra, szeregu codziennych, mniej oficjalnych koszul w modne wzory, takie jak kolorowa kratka.

Równie ważne dodatki

Może się wydawać, że ubranie to wszystko. Nic bardziej mylnego. To praktyczne dodatki dopełnią całości stylizacji. Można to wymienić pasek do spodni, skórzaną aktówkę na dokumenty oraz wygodne pantofle. Podążając dalej, elegancki mężczyzna powinien również zadbać o dobrej jakości płaszcz i standardową kurtkę. Pasek do spodni powinien być mocny, a model pasujący do wielu stylizacji. Aktówkę możemy wymienić na torbę przewieszaną przez ramię. Będzie to wygodne rozwiązanie w trakcie przemieszczania się między spotkaniami. Pantofle muszą być zrobione z właściwego surowca, dzięki któremu stopa będzie czuć komfort przez cały dzień. Obecnie wiele sklepów proponuje pół eleganckie obuwie pasujące również do mniej wytwornych stylizacji.

Idąc krok dalej...

Posiadając już podstawowy zestaw eleganckiego mężczyzny, można iść za ciosem i uzupełnić całość o kilka elementów, które na pewno ułatwią dbanie o nowe ubrania, między innymi: kompletny zestaw do pielęgnacji obuwia, drewniane prawidła, pokrowiec na garnitur, podręczna walizka. Nie jest łatwo samodzielnie skompletować całość, dlatego opłaci się spotkać ze stylistą. Taka bezstronna osoba chętnie podzieli się swoim doświadczeniem oraz podpowie, co jest najmodniejsze w danym sezonie. Tego typu rozmowa pomoże kupić tylko najpotrzebniejsze rzeczy.