Dopełnieniem starannego ubioru, dobranej fryzury i makijażu podkreślającego nasze zalety jest zapach. Często nie zwracamy na niego uwagi - perfumy dobieramy przypadkowo, spryskujemy się nimi wszędzie i w zbyt dużych ilościach, mieszamy zapachy. Dodatkowo bardzo często nie wiemy jak odpowiednio przechowywać perfumy. A kiedy decydujemy się już na dosyć drogie perfumy, warto wiedzieć jak się nimi posługiwać, by nie marnować wydanych pieniędzy. Więc gdzie najlepiej spryskiwać się perfumami i dezodorantem, aby zachować zapach na dłużej?

Nie tylko za uchem

Generalna zasada jest taka, by perfumy nakładać na te miejsca na ciele, w których mamy najcieńszą skórę. Będą to więc przede wszystkim wszelkie zagięcia. Na rękach będą to nadgarstki i zgięcia pod łokciami, na nogach - zgięcia pod kolanami. Oprócz tego sprawdzą się także zagłębienia w obojczykach i oczywiście miejsce tuż za uchem. Perfumy warto nakładać także na włosy, ale nie bezpośrednio! Lepiej spryskać szczotkę i przeczesać nią fryzurę. Zapach nie zostanie zmącony i będzie równomiernie rozprowadzony. Ważną zasadą jest także, by nie pocierać miejsc, na które nakładamy zapach. Jeśli na przykład potrzemy wyperfumowane nadgarstki, to zaburzymy strukturę zapachu i w efekcie perfumy stracą swoją prawdziwą nutę. warto również pamiętać o tym, aby nie nakładać perfum na suchą skórę. Powinna być ona nawilżona. Najlepiej więc używać perfum po myciu albo nałożeniu kremu bądź balsamu. Jeśli chcemy nałożyć zapach się w ciągu dnia, można delikatnie zmoczyć miejsce, na które zamierzamy użyć perfum. Podsumowując pytanie, gdy najlepiej spryskiwać się perfumami i dezodorantem - szukajmy wszelkich zagięć.

Co z dezodorantem

Tradycyjnie dezodorantu używamy pod pachami - jest to miejsce silnie potliwe, nic więc dziwnego, że chcemy zachować tam świeżość. Dodatkowo plamy z potu pod pachami nie wyglądają estetycznie. Ale przecież całe nasze ciało się poci! Czy to znaczy, że powinniśmy używać dezodorantu wszędzie? Oczywiście, że nie, dezodorant bowiem to nie zamiennik dla kąpieli. nawet, jeśli dezodorant oznaczony jest jako odpowiedni do użytku na całym ciele, pamiętajmy, że nic nie zastąpi regularnego mycia się. Miejscami szczególnie potliwymi i przez to często brzydko pachnącymi, są chociażby stopy. Do nich znajdziemy specjalne dezodoranty foot spray. Na rynku dostępne są także specjalistyczne preparaty typu mgiełki to miejsc intymnych.

Na naszym ciele znajduje się wiele miejsc, o które warto się zatroszczyć. Rozważając gdzie najlepiej spryskiwać się perfumami i dezodorantami pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy zapach nie zastąpi porządnego prysznica bądź długiej kąpieli. Perfumy i dezodoranty to nie ich zamiennik, a dopełnienie.