Tłoczone soki, bez zawartości cukru, wody i konserwantów to obecnie rzadkość. Trudno jest wyobrazić sobie, że sok z datą ważności rozciągająca się na dwa lub nawet trzy lata nie zawiera chemicznych substancji. Co prawda są to najczęściej bardzo smaczne napoje, jednak nie mają one niczego wspólnego ze zdrowiem. Potrzebne naszemu organizmu witaminy oraz minerały znaleźć możemy w sokach ekologicznych.

Łyk zdrowia

Producenci zdrowych soków tłoczonych starają się robić wszystko, by dać swoim klientom to, co najlepsze. Dlatego też korzystają oni z upraw ekologicznych, bardzo często są to ich własne surowce, których sposób uprawy jest wiadomy. W innych przypadkach producent soków sam często sprawdza źródło pochodzenia kupowanych surowców, co również daje spore bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest również stosowanie się do właściwych zasad, które pozwalają na produkcję jakościowych i zdrowych soków. Poza przygotowaniem najlepszych surowców bardzo ważny jest sposób tłoczenia. Wszystko odbywać się powinno też w niskiej temperaturze. Bardzo smaczne i jakościowe soki znaleźć można tu: http://www.maurer.com.pl.

NFC – nie z koncentratu

Kolejnym krokiem do zdrowych soków nie jest wykorzystywanie nie koncertantów, a bezpośrednio warzyw oraz owoców. W taki sposób sok jest pełen witamin oraz minerałów, tak niezbędnych nam każdego dnia. Tłocznia soków jest jedynym miejscem, w którym powstawać mogą pyszne soki, które następnie sprzedawane są w sklepach. Chcąc zakupić taki właśnie zdrowy produkt, warto zwrócić uwagę na datę ważności. Gdy jest ona bardzo długa, to możliwe, że sok zawiera wiele szkodliwych substancji. Gdy natomiast jest stosunkowo krótka, możemy być pewni, że trafiliśmy na zdrowy i pyszny naturalny sok.

Ekologiczne znaczy lepsze

Ekologiczne rozwiązania mają same zalety. Są one zdrowe dla nas, dla naszego środowiska. Warto z nich korzystać, ponieważ dzięki temu sami dbamy o siebie, swoje zdrowie, naszych najbliższych, a jednocześnie troszczymy się o środowisko naturalne, w którym żyjemy. Nawet małe rozwiązania, które stosujemy każdego dnia wiele znaczą. Soki tłoczone są właśnie doskonałym sposobem na lepsze życie. Są one bardzo zróżnicowane, a producenci starają się powiększać wciąż swoje oferty. Dzięki temu do wyboru mamy soki tłoczone wieloowocowe, warzywne, warzywno-owocowe. Są one równie smaczne jak te produkty, które kupić możemy w zwyczajnych sklepach. Warto pić je każdego dnia i podawać je również swoim najbliższym, szczególnie naszym najmłodszym dzieciom.