Charmsy, czyli zawieszki do biżuterii, to niesłabnący hit jubilerski. Charms to małe zawieszki, które doczepia się do bransoletek i naszyjników. To światowy trend, który ma swoją magie i symbolikę. Biżuteria jest po to, aby ozdabiać nią swoje ciało. Tego rodzaju zawieszki na biżuterię podbijają jej znaczenie.

Od funkcji magicznej i ochronnej do ozdobnej

Nie ma chyba kobiety, która nie miałaby ani jednego kompletu biżuterii. Pierścionki, łańcuszki, bransoletki, wisiory. Takie błyskotki służą przede wszystkim do ozdoby ciała i do zaakcentowania nimi danej stylizacji. Niejednokrotnie biżuteria związana jest z jakąś ważną chwilą, często kobiety dostają ją na prezent. Zawieszki do biżuterii, kolorowe kamienie, które podkreślają kolor oczu, delikatne naszyjniki – to tylko część elementów biżuterii, którą nosimy. Biżuteria noszona jest od tysiącleci. Wtedy także służyła do ozdoby, ale miała także funkcje totemiczne, ceremonialne, ochronne, czy magiczne. Robiona była z miedzi, kamyków naturalnych, muszli, a nawet kości. Tak więc zawieszki do biżuterii prezentowały się zupełnie inaczej, niż te współczesne charmsy. Przez wieki rozwinęły się techniki obróbki kamieni szlachetnych i półszlachetnych i dziś do czynienia mamy z prawdziwą sztuka jubilerską.

Moc biżuterii dziś

Czy dziś te funkcje magiczne biżuterii już nie mają racji bytu. Być może nie w takim znaczeniu, jak było to kiedyś. Jest jeszcze wiele osób, które nosi biżuterię z danym kamieniem, gdyż wierzy w jego uzdrawiającą i kojącą moc. Takie właściwości ma na przykład ametyst, czy onyks. Niektórzy dobierają kamień specjalnie pod znak zodiaku. Są to takie przedmioty, które warto i wręcz trzeba mieć przy sobie. zawieszki do biżuteriiCharmsy, czyli zawieszki do biżuterii oraz innego rodzaju błyskotki także mają magiczna moc. Niejednokrotnie przypominają nam o osobie, od której dostaliśmy dany przedmiot. Może była to wyjątkowa okazja, a data ta dzięki tym przedmiotom, wpisuje się w pamięć. Biżuteria staje się swego rodzaju amuletem, który mamy zawsze przy sobie. Zawieszki do biżuterii. Tak chętnie kolekcjonowane na jednej bransoletce także niejednokrotnie mają swoje znaczenia. Często jeden charms oznacza jedno ważne wydarzenie, czy rocznicę. Ślub, narodziny dziecka, ważne święto, czy sposób na przypominanie sobie o osobie, której już z nami nie ma. Charmsy są trochę jak pamiętnik, w którym spisujemy ważne wspomnienia, albo tatuaże, na których umieszczamy istotną dla nas symbolikę. Charmsy właśnie z tego powodu stały się tak popularne, a producenci tworzą coraz to nowsze wzory, by pomóc konsumentom za pomocą zawieszek do biżuterii zapamiętać ważne chwile.