Konfetti to nic innego jak kolorowe ścinki papieru lub innego rodzaju mieniącego się w świetle materiału, które rozsypuje się podczas różnego rodzaju uroczystości dla podkreślenia ich wyjątkowego charakteru. Konfetti może być rozsypywane ręcznie, ale dużo popularniejszym rozwiązaniem jest tzw. konfetti wystrzałowe. Ten ostatni rodzaj konfetti umieszczany jest we wnętrzu specjalnej tuby, która po przekręceniu wystrzeliwuje kolorowe ścinki papieru do góry. Wystrzelone konfetti może być wspaniałą ozdobą wielu uroczystości. Z tego typu dekoracji korzysta się m.in. podczas zabaw sylwestrowych, imprez sportowych, wesel czy przyjęć urodzinowych.

Konfetti na sylwestra

konfettiFajerwerki, które w naturalny sposób kojarzą się nam z zabawą sylwestrową, w przypadku zamkniętych pomieszczeń często zastępowane są właśnie przez kolorowe konfetti wystrzałowe. Wystarczy kilka tub z kolorowymi skrawkami papieru, by stworzyć wyjątkowy nastrój i uczcić nadejście nowego roku. Takie wystrzałowe konfetti może zostać rozdane pomiędzy uczestników wspólnej zabawy, co w jeszcze większym stopniu wpłynie na jej atrakcyjność. Oczywiście w przypadku większych zabaw sylwestrowych konfetti zwykle obsługiwane jest przez jej organizatorów.

Konfetti na urodziny

Coraz częściej konfetti wykorzystywane jest również do zabawy podczas urodzinowych przyjęć dziecięcych. O ile wykorzystanie konfetti w domu wydaje się mało praktyczne, to już w przypadku specjalnych sal, na których organizowane są przyjęcia dziecięce, jak najbardziej może i często jest stosowane.

Konfetti na imprezach sportowych

W przypadku imprez sportowych strzelanie z konfetti zwykle odbywa się podczas wręczania nagród, najczęściej tuż po zakończeniu dekoracji medalowej. Konfetti bardzo często wykorzystywane jest również przez kibiców, którzy samodzielnie przygotowują widowiskową oprawę konkretnego wydarzenia, na przykład podczas meczu piłki nożnej. Konfetti połączone z odpaleniem kolorowych rac lub zimnych ogni zapewnia niezapomniany widok, który na długi czas pozostaje w pamięci uczestników takiego wydarzenia.

Konfetti na weselu

Od pewnego czasu, wraz z pojawieniem się w powszechnej sprzedaży konfetti strzelanych (w tubach), ten rodzaj ślubnej dekoracji stał się niezwykle powszechny. Konfetti wystrzałowe używane jest przede wszystkim przy witaniu Młodej Pary wychodzącej z Kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego tuż po zawarciu przez nią związku małżeńskiego. Konfetti może być w tym przypadku alternatywą lub uzupełnieniem dla zwyczaju obrzucania Młodej Pary ryżem, lub drobnymi monetami.