Buty Kotyl to produkt dla wszystkich kobiet, które kochają elegancję, ale nie chcą przy tym rezygnować z wygody. Obuwie tej marki jest bowiem bardzo komfortowe podczas noszenia i idealnie dopasowuje się do stóp. Większość z butów Kotyl to wyjściowe czółenka, szpilki, botki czy baleriny, wszystkie bardzo atrakcyjne i ponadczasowe. Dlaczego warto je wybrać? Ponieważ dzięki nim nawet długie godziny spędzone na spacerach obejdą się bez pęcherzy, obtarć i dyskomfortu. Dodatkowo, podkreślą one piękno kobiecych nóg i całej sylwetki. Marka Kotyl stale obserwuje światowe trendy i uważnie z nich czerpie, wybierając to, co najciekawsze i najbardziej obiecujące. Dzięki temu w jej kolekcji nie znajdziemy śmiesznego obuwia na jeden sezon, na które zaraz przeminie moda, ale możemy nabyć buty, w których z pewnością pochodzimy nawet przez kilka lat, o ile o nie właściwie zadbamy. Jeszcze jedna zaleta, która wyróżnia buty Kotyl, to atrakcyjna cena - nie musimy wydawać fortuny, by nasze stopy zyskały bardzo eleganckie odzienie.

Skóra – najlepszy materiał na buty

Każdy rodzaj obuwia produkowany przez firmę Kotyl wykonywany jest ze skóry. Nie znajdziemy tak jednak sztucznej skóry ‘ekologicznej’, próżno też szukać słabej jakości, cienkich skór drugiej kategorii. Do produkcji tego obuwia wybierana jest wyłącznie skóra naturalna wysokiej klasy, której właściwości sprawiają, że z butów Kotyl korzysta się z taką przyjemnością. Skóra ta po pierwsze przepuszcza powietrze, a więc zapobiega poceniu się stopy czy rozwijaniu chorób, po drugie, z czasem idealnie się dopasowuje do stopy, przez co tworzy się efekt tak zwanej drugiej skóry. Nie mniejsze znaczenie ma to również dla stabilności butów, więc nawet na wysokich szpilkach można zachować grację i pewność ruchów.

Powszechnie mówi się, że skóra to dość wymagający materiał i wymaga bardzo starannej pielęgnacji. Czy tak jest w istocie? Projektanci odpowiedzialni za buty Kotyl mówią, że w istocie, wymagane jest wykonanie kilku czynności pielęgnacyjnych w ciągu sezonu, jednak nie należą one do wyjątkowo uciążliwych czy czasochłonnych. Wystarczy tylko pamiętać, by utrzymywać buty w czystości, używać do nich odpowiednich środków pielęgnacyjnych (powinien widnieć na nich napis „przeznaczone do skór naturalnych”) oraz uważać, by zbyt długo nie przebywały w wilgotnym miejscu. Jeśli buty się zamoczą, najpierw należy przetrzeć je delikatną szmatką, a następnie postawić na gazetach, by swobodnie wyschły. Nie suszymy ich nigdy suszarkami ani nie ustawiamy na grzejnikach. Zachowując te kilka zasad, zyskujemy pewność że buty posłużą nam długo.