Buty do biegania – jakie wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. Wpływ ma na to oczywiście moda na zdrowy tryb życia i regularne uprawianie aktywności fizycznych. Jest to zmiana zdecydowanie na plus, biorąc pod uwagę, że popołudniem czy wczesnym rankiem w każdym parku co krok można natknąć się na biegacza. Wbrew pozorom bieganie nie jest sportem, który uprawia się z doskoku. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować, by uniknąć niepotrzebnych kontuzji i cieszyć się z biegania przez długie lata, obserwując pozytywne efekty zachodzące wewnątrz i na zewnątrz organizmu. Podstawą bezpiecznego i skutecznego biegania są wygodne i odpowiednie buty. Idealną propozycją są Asics buty damskie, które warto przymierzyć podczas wizyty w sklepie, by przekonać się, że komfort noszenia butów to nie bajki.

Kultowa marka godna zaufania

Asics to marka, która zdążyła już zasłynąć klasycznymi modelami butów wygrywającymi zawody w różnych częściach świata. Co ją charakteryzuje i dlaczego warto ją wybrać?

  • Solidne wykonanie i dobór materiałów najwyższej jakości, który przekłada się zdecydowanie na komfort noszenia i przytulenia
  • Podeszwy butów przystosowane do różnorodnych nawierzchni, amortyzujące uderzenia i wstrząśnięcia
  • Modne modele i kolory butów – bum na kolorową odzież sportową to wynik ostatnich kilku lat ogarniętych przez trenerki i trenerów personalnych, którzy przyciągają uwagę mediów

Asics buty damskie

Wybór butów do biegania nie jest prosty i nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie walorami zewnętrznymi danego modelu. W każdym sklepie dla biegaczy są specjaliści, którzy pomogą dobrać odpowiedni model Asics buty damskie na podstawie zebranych informacji. W profesjonalnych sklepach jest też testowa bieżnia. Klient przez chwilę idzie po bieżni, żeby pracownicy mogli dokonać całościowych oględzin i dobrać buty z podeszwą zgodną ze sposobem i kierunkiem stawiania stóp. Po takiej krótkie analizie trzeba dokonać wstępnej selekcji, wybrać buty praktyczne, wygodne i komfortowe. Najważniejsze jest przymierzenie butów i ocena własna, co do wygody. Warto pamiętać, że buty do biegania Asics warto kupować o pół lub jeden rozmiar większe. Większy rozmiar sprawia, że spuchnięta od wysiłku stopa nie będzie ocierać się o but lub nie straci stabilizacji w trakcie długiego biegu. Trzeba pamiętać, że wybór butów do biegania nie jest zwykłym zakupowym szaleństwem, ale decyzją, która może znacząco wpłynąć na jakość treningów i rozwój biegacza. Idealne buty sportowe do biegania to podstawa.