Aby zima była w pełni bezpieczna dla malucha, rodzic powinien zadbać o odpowiednią jakość jego obuwia. Nie od dziś wiadomo, że mokre stopy na mrozie prowadzą do kataru i przeziębienia, dlatego dobrze jest wybrać takie buty zimowe dla dzieci, które są niezawodne.

Kozaki w sportowej odsłonie

Mnóstwo sklepów internetowych w swojej ofercie posiada modele kozaków dziecięcych, które zaprojektowane są z myślą o malucha uwielbiających zimowe szaleństwa. Jedną z ciekawszych ofert można znaleźć pod tym www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Sniegowce-172.html adresem internetowym. Ich największą zaletą jest ich wewnętrzna wyściółka. To dzięki niej stopa chroniona jest wewnątrz i na zewnątrz przed chłodem, dodatkowo rozpieszczając ciało. Miękka i przyjemna w dotyku wkładka stanowi idealne dopełnienie mocnej cholewki zewnętrznej. Ten typ butów zimowych dla dzieci zapewnia komfort chodzenia przez długie godziny, trzyma ciepło i nie powoduje uczucia ciężkości i obrzmienia stóp. Modele dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego zarówno dzieci, jak i rodzice znajdą fason odpowiadający na ich potrzeby zakupowe.

Śniegowce na śnieg nie tylko w górach

buty zimowe dla dzieci

Ważniejsze od dobrego wyglądu jest zdrowie pociechy, o które należy dbać ze wszystkich stron. Pełnowartościowe posiłki i ciepłe ubranie należą do podstaw, bez których trudno jest przeżyć zimę. Podczas wyboru ciepłego obuwia na zimę warto zwrócić uwagę na kilka detali, które każde buty zimowe dla dzieci powinny zawierać. Pierwszym z nich jest gruba, najlepiej podwójna podeszwa, która chroni dzieci przed mrozem przenikającym od spodu. Jeśli dziecku zimno jest w stopy, będzie mu zimno na całym ciele. To właśnie przez tę część ciała ucieka znaczny procent wytwarzanego ciepła. Na mroźne dni serdecznie poleca się wyposażenie malucha w śniegowca. Sięgają one zazwyczaj do połowy piszczela, dzięki czemu jego młode stawy są dobrze ogrzewane. Ponadto wysokiej jakości śniegowce są lekkie i nie utrudniają chodzenia. Sznurówki, dzięki którym można samodzielnie regulować ścisk pozwolą na odpowiednie dostosowanie modelu buta do potrzeb.

Jak wybrać buty zimowe dla dzieci, aby pasowały przez całą zimę?

Generalnie nie powinno się jej stosować podczas wybierania butów dla dzieci na przykład letnich, jednakże podczas zakupów modeli zimowych warto wybrać ten o nawet dwa rozmiary za duży. Stopa dziecka rośnie niezwykle szybko, więc trzeba mieć na uwadze fakt, że w ciągu jednego sezonu dziecko może po prostu wyrosnąć z nowych butów. Ponadto na mroźne dni, kiedy temperatura powietrza spada do – 10 stopni zakłada się podwójne skarpety, które muszą się gdzieś zmieścić, a przy tym nie ograniczając komfortu chodzenia. Stosując się do tej zasady warto pamiętać jednak o sprawdzeniu zapięcia buta, ponieważ to ono pozwala na swobodne chodzenie nawet w lekko za dużych butach. Jeśli zapięcie jest słabe, dobrze jest zrezygnować z takiego rozwiązania. Natomiast jeśli jest ono mocne noga nie będzie „latała” po bucie, tak więc komfort chodzenia nie zostanie zachwiany ani na chwilę.