Osoby interesujące się fotografią wykorzystujące profesjonalne lustrzanki bardzo często nabywają monitory podglądowe, które pozwalają na wygodę korzystania z określonych urządzeń. Dobry monitor podglądowy charakteryzujący się przekątną ekranu większą niż 5 cali, prezentujący obraz w rozdzielczości HD albo wyższej, to bardzo dobre rozwiązanie do podstawowego wyświetlacza znajdującego się w standardowej lustrzance. Osoby, którym zależy na lepszej jakości wykonywanych fotografii, a także zwiększeniu wygody obsługi lustrzanki powinny zainwestować w dodatkowy monitor podglądowy. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego monitora?

Pierwszy parametr - wielkość monitora

monitor lilliput

W przypadku, gdy sprzęt ma być wykorzystywany amatorsko bądź półprofesjonalnie dobrym wyborem będzie zakup monitora charakteryzującego się przekątną ekranu 5-7 cali. Jest to podstawowy rozmiar, który stosowany jest we współczesnych smartfonach. Takie rozwiązanie zapewnia dobrą jakość obrazu. Natomiast, gdy sprzęt jest przeznaczony do wykorzystania półprofesjonalnego lepiej zainwestować w większy monitor podglądowy. W tej sytuacji należy zdecydować się na przekątną ekranu powyżej 10 cali. W przypadku monitorów Lilliput jest duży wybór takiego rodzaju urządzeń. Jednakże większy monitor może stanowić istotne utrudnienie dotyczące ręcznej obsługi lustrzanek bądź kamer. W tym przypadku od razu należy zastanowić się nad nabyciem właściwego statywu. Dzięki temu uzyska się większy komfort wykonywania zdjęć albo kręcenia filmów.

Istotna jest rozdzielczość obrazu

Przy zakupie urządzania jakim jest monitor Lilliput lub innego producenta należy zwrócić także uwagę na jakość wyświetlanego obrazu. Rozdzielczość nie powinna być niższa niż HD. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie Full HD, a w przypadku wykorzystania profesjonalnego 4K. Jest to alternatywa mająca zastosowanie w dużych monitorach do kamer lub najlepszych lustrzanek. Bardzo ważny jest również typ matrycy. Praktycznie każdy dostępny na rynku monitor Lilliput dodatkowo ma matrycę IPS pozwalająca na wierne odwzorowanie barw.

Dodatkowe funkcje oraz parametry

Obecnie występujące na rynku monitory podglądowe to urządzenia kompatybilne ze sprzętem rejestrującym dźwięk oraz obraz różnych marek. Gdy wybierze się oryginalny monitor Lilliput to można być pewnym, że będzie można go podłączyć do każdego modelu lustrzanki, która dostępna jest na rynku. Co więcej, takie urządzenie ma także bardzo dużo parametrów oraz funkcji, które pozwalają na lepszy poziom kontroli nad rejestrowanym obrazem.