Niegdyś niezwykle popularne wśród uczniów szkół podstawowych, dziś z wielkim hukiem wracają do łask, z odwagą wkraczając na wybiegi światowej mody. Mowa tu oczywiści o tenisówkach, czyli bardzo charakterystycznym obuwiu, które współcześnie znajduje mnóstwo zastosowań w dziesiątkach różnorodnych stylizacji i to nie tylko tych dedykowanych dla nastoletnich odbiorców. Dziś takie produkty jak klasyczne tenisówki Big Star cieszą się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych odbiorców, ale także wśród osób dorosłych. Tych, którzy szukają odrobiny lekkości i zwiewności, a także wygody i funkcjonalności, z której od zawsze słynęło obuwie o tak niezwykle lekkiej konstrukcji.

Lekka konstrukcja to słowo klucz, jeśli chcemy zrozumieć fenomen takiego obuwia jak tenisówki Big Star. Materiałowa cholewa i niezwykle lekka, stosunkowo cienka podeszwa, to znaki rozpoznawcze nie tylko obuwia tej marki, ale ogólnie wszystkich porządnych tenisówek, które kiedykolwiek pojawiły się w sprzedaży. Historia tenisówek jest już bardzo długa, bo sięga początków dwudziestego wieku. Wtedy do sprzedaży trafiły pierwsze modele specjalnego rodzaju obuwia dedykowanego dla tenisistów. Buty te wyróżniały się niezwykle elastyczną podeszwą, co zapewniało maksimum komfortu i swobody ruchu podczas gry na kortach trawiastych i ziemnych. Z czasem obuwie o tak charakterystycznej konstrukcji trafiło do szerszego grona odbiorców. Podstawowymi klientami na tego typu butów były przeważnie osoby młode, zwłaszcza uczniowie szkół podstawowych i średnich. Dziś z modnych tenisówek Big Stara lub tenisówek innych popularnych na rynku marek, korzystać może praktycznie każdy. Moda się zmieniła, dzięki czemu obuwie tego typu stało się idealnym dopełnieniem wielu modnych obecnie stylizacji.

Współcześnie niezwykle popularne tenisówki Big Star cenimy także za sposób ich wykonania, za ich efektowny wygląd i klasyczny krój. Wciąż podstawową zaletą butów o tak charakterystycznej konstrukcji pozostaje jednak oferowana przez nie niesamowicie wysoka wygoda użytkowa. Dzięki lekkości i elastyczności dobrych jakościowo tenisówek, niemal nie czujemy, że mamy je na nogach. Oczywiście takie buty nie są zbyt wygodne, gdy przyjdzie nam chodzić w nich po nierównej nawierzchni, na przykład po kamieniach, ale do codziennego użytku, zwłaszcza do wykorzystania w mieście, tego typu buty nadają się wręcz idealnie. Poza tym dużą zaletą tego typu obuwia jest również łatwość w jego czyszczeniu czy konkurencyjna wobec innych modeli sportowego lub casualowego obuwia cena.