Wiele kobiet uskarża się na brak wygody w czasie ciąży, zwłaszcza jeśli chodzi o ubrania, które obejmują dół ciała. Rosnący brzuch nie pomaga w doborze takich ubrań, które mogłyby dla przyszłej matki być najwygodniejsze, a dodatkowa konieczność częstego korzystania z ubikacji sprawia, że klasyczne spodnie, nawet z odpowiednim pasem, stają się po prostu niewygodne.

Z tego powodu wiele kobiet na czas ciąży decyduje się inwestować w spódnice ciążowe, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem na praktycznie każdą porę roku. Wystarczy dobrać materiał, który będzie dostosowany do panujących na zewnątrz warunków, a komfort noszenia spódnicy okaże się o wiele większy niż w przypadku nawet najlepiej dopasowanych spodni.

Dlaczego spódnica ciążowa jest lepsza od spodni?

spódnica ciążowaKobiety w ciąży, zwłaszcza zaawansowanej, decydują się zdecydowanie częściej na spódnice ciążowe przede wszystkim z uwagi na własny komfort. Wynika to z dwóch kwestii. Z jednej strony spódnica znacznie ułatwia korzystanie z ubikacji i zapobiega konieczności układania na nowo pasa ciążowego na rosnącym brzuchu. Z drugiej strony jest ona o wiele luźniejsza, dlatego w sytuacjach, gdy spuchnięte łydki i kostki nie pozwalają na noszenie spodni, sprawdza się idealnie. Trzeba jedynie pamiętać, aby była albo elastyczna i bezuciskowa, by nie wywoływać niepotrzebnego nacisku na dziecko, albo też wyposażona w specjalny pas, dzięki czemu będzie można ją wygodnie nosić w każdych warunkach.

Jak wybrać spódnicę?

Na czas jesieni i zimy świetnie sprawdzą się spódnice ciążowe z grubszego sztruksu albo dzianiny, która jest dodatkowo lekko elastyczna. Na chłodniejsze dni warto zakładać do nich rajstopy ciążowe, posiadające specjalny, bezuciskowy pas na wysokości brzucha, dodatkowo często odciążający kręgosłup dzięki specjalnej technologii tworzenia. Z kolei latem świetnie sprawdzą się wszelkie modele spódnic luźniejszych, wykonanych z lekkich materiałów. Dobrze układać się będą w tej materii spódnice lekkie, np. z organzy, szczególnie na zaplanowane, ważniejsze okazje.