Odzież sportowa do fitnessu nie musi być dedykowana bezpośrednio tej dyscyplinie. Ważne jednak, aby była dobrana w taki sposób, by poprawiać komfort ćwiczeń. Na zajęcia fitness najczęściej decydują się kobiety, dlatego szczególnie do nich kierowany jest ten poradnik. Ze wskazówek mogą jednak skorzystać również panowie - oprócz kwestii bielizny wszystkie elementy odzieży do tego typu ćwiczeń powinny być dokładnie takie same (chodzi oczywiście o jakość).

Czym jest fitness?

Aby zrozumieć dlaczego odzież fitness jest tak ważna, należy najpierw podjąć temat istoty samej dyscypliny sportowej. Jest to zbiór ćwiczeń (głównie gimnastycznych), których celem jest ogólna poprawa wydolności organizmu i jego kondycji. Dodatkowym atutem uprawiania fitnessu jest możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów. Można więc uznać, że kolejną istotą dyscypliny jest walka z nadwagą, a nawet otyłością. Według specjalistów, trenerów, profesjonalistów, a nawet początkujących amatorów, fitness potrafi zupełnie odmienić życie. Każdy aspekt dnia codziennego w okamgnieniu, w sposób niezauważalny stanie się mu całkowicie podporządkowany. Nic więc dziwnego, że odzież fitness jest tak ważna, no i że trzeba zwrócić na nią szczególną uwagę. odzież fitness

Odpowiedni strój na fitness to podstawa

Z racji faktu, że dyscyplina ta wymaga sporo energii i wiąże się nierozerwalnie z typowym, często niemałym, wysiłkiem fizycznym najlepszym rozwiązaniem będzie wybór odzieży typu rashquard. Tkanina, z której szyte są te ubrania to tworzywo syntetyczne, które utrzymuje prawidłową ciepłotę i wilgoć ciała, skóra może w niej swobodnie oddychać, a nagromadzona z potu wilgoć zostaje odprowadzona na zewnątrz. Nie jest to oczywiście koniecznością. Osoby, którym jednak zależy na wygodzie i komforcie ćwiczeń powinny wziąć taki wybór pod uwagę. Jeśli chodzi o podstawowe elementy odzieży, które wchodzą w skład stroju do fitness, z całą pewnością będzie to właściwa bielizna - gładka, elastyczna, sportowa i dobrze przylegająca do ciała. Panie muszą w odpowiedni sposób wybierać dla siebie biustonosze, ponieważ jak się okazuje, to właśnie te nieprzeznaczone do ćwiczeń są powodem wielu nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących treningowi. Co najważniejsze! Biustonosz nie może uciskać. Ponadto do fitnessu niezbędne będą również: getry (lub elastyczne, krótkie spodenki), termiczny TOP, który pozwoli skórze oddychać, a w chłodne dni, gdy trening wykonywany jest na zewnątrz, również bluza. Odzież fitness zakładana na korpus musi być termiczna, ponieważ w niej znajduje się najwięcej punktów wzmożonej potliwości.