Spór na porządku dziennym, który pojawia się życiu każdego rodzica to decyzja pomiędzy wyborem publicznym, a niepublicznym ośrodkiem dla dziecka. Aby każdy z opiekunów wybrał odpowiednią placówkę dla swojego szkraba, w dzisiejszym artykule postanowiliśmy przybliżyć co nieco wizję wyboru przedszkola niepublicznego w Poznaniu. Czy to faktycznie najlepsza decyzja, jeśli chodzi o wybór edukacji oraz opieki dla malucha? Przekonajcie się razem z nami!

Kontrola państwa

Aby mieć pewność, że nasze dziecko jest w dobrych rękach należy najpierw dowiedzieć się, kto tak naprawdę ma pełną kontrolę nad nadzorem przedszkola niepublicznego. Ministerstwo Edukacji Narodowej to najważniejszy zwierzchnik, który sprawuje piecze nad wyposażeniem oraz edukacją maluchów. Ku zdziwieniu innych te same Ministerstwo Edukacji Narodowej stanowi władze również nad przedszkolami publicznymi. Jaki w tym wniosek? Przedszkole niepubliczne nie musi oznaczać lepszego miejscem dla dziecka, skoro jak każde inne jest kontrolowane przez tego samego zwierzchnika. Dzięki temu, można śmiało obalić mit, że przedszkole publiczne jest gorsze pod względem opieki, czy wyposażenia.

Wyposażenie wnętrz

Niepubliczne placówki to z reguły miejsce, gdzie koszty wyposażenia ponosi osoba prywatna, spółka czy inny przedstawiciel prawny. Często również słyszy się, że jakość wyposażenia jak mebelki dla dzieci, czy plac zabaw jest o wiele nowszy oraz zadbany. Czy tak naprawdę jest? To zależy, na jaki budżet zdecyduje się właściciel przedszkola. Można znaleźć przedszkole niepubliczne w Poznaniu z wysoką jakością aranżacji wnętrz dla maluchów, ale i takie, które będzie standardowe, porównywalne z tym co znajdziemy w placówkach publicznych. Nie można zatem kategoryzować, a wybierając przedszkole niepubliczne w Poznaniu warto odwiedzić je osobiście. W ten sposób na własne oczy przekonamy się w jakich warunkach nasze dziecko będzie mogło spędzać czas z rówieśnikami podczas zabawy oraz podczas edukacji.

przedszkole niepubliczne - zajęciaEdukacja

To jeden z głównych aspektów, którym kierują się rodzice podczas wyboru pierwszego przedszkola. Edukacja w placówkach niepublicznych powinna być ta sama co i w ośrodkach publicznych. Często bywa jednak tak, że to w publicznym przedszkolu spotkamy się z pełną realizacją programu, a w niepublicznym z większą liczbą godzin zabawy oraz wycieczek. Nie oznacza to, że dzieci nie uczą się i nie poznają nowych rzeczy. Zdecydowaną zaletą podczas nauki w przedszkolu niepublicznym jest to, że przez mniejsze grupy, opiekunki indywidualnie podchodzą do nauki dzieci. Zatem jeśli chcemy, aby naszemu dziecku poświęcano większą uwagę, polecamy wybór przedszkola niepublicznego.