Chcąc pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w naszym organizmie często decydujemy się na zmianę diety, którą często uzupełniamy dodatkowymi ćwiczeniami fizycznymi. Zwiększony wysiłek fizyczny pozwala napędzić przemianę materii, przez co usprawniamy trawienie i dodatkowo gubimy zbędne kilogramy. Częstym miejscem do wylewania ostatnich potów stała się siłownia, w której znajdziesz różnorodne urządzenia oraz maszyny, umożlwiające pracę nad zmianą sylwetki. Chcąc obniżyć swoją masę ciała i usprawnić swoje ciało warto zdecydować się na trening cardio, czyli taki, który w szczególności skupi się na gubieniu tkanki tłuszczowej w organizmie. Na siłowni wybór odpowiedniej maszyny cardio nie jest prosty, ze względu na szeroka ofertę urządzeń znajdujących się w placówce fitness. Który zatem z nich sprawdzi się dla każdego?

Orbitrek – maszyna do treningu cardio i nie tylko

Na większości siłowni orbitrek to podstawowa maszyna, która swoim wyglądem może przypominać rowerek stacjonarny. Jednak orbitrek nie posiada siedziska, a ruch wykonuje się nie tylko nogami, ale i również kończynami górnymi. Oprócz tego orbitrek to nie tylko maszyna do treningów cardio, ale i również do tych siłowych. Dzięki regulacji obciążenia, orbitrek to świetny sposób na wzmocnienie całego ciała, przez co nie tylko schudniemy, ale i również wymodelujemy sylwetkę. Orbitrek na siłownię lub do użytku domowego możecie kupić na stronie https://www.topslim.pl/pol_m_SPRZET-FITNESS_Orbitreki-176.html.

orbitrekZalety treningu na orbitreku

Jak okazuje się ta maszyna do treningu cardio to jedna z nielicznych, która nada się praktycznie dla każdego. Oznacza to, że na trening ta tego typu maszynie może zdecydować się osoba niezależnie od wieku oraz sprawności fizycznej. Jednym z powodów jest to, że maszyna wykonuje ruch anatomiczny. Dzięki temu ciało wykonuje naturalny zakres zgodnie z płaszczyznami ruchu, przez co łatwo jest uniknąć niechcianych kontuzji. Orbitreki to polecane maszyny, które sprawdzą się dla początkujących oraz dla osób najstarszych, gdzie bezpieczeństwo podczas wykonywania treningu powinno być priorytetem. Kolejnym argumentem, dla którego warto jest wybrać wspomnianą maszynę cardio jest to, że podczas spalania tkanki tłuszczowej można zwiększyć swoją wytrzymałość oraz wydolność. Dzięki obciążeniu, które można ustalić według swojej siły można nie tylko gubić zbędne kilogramy, ale i również wpływać na kształt swojej sylwetki. Oprócz tego regularne ćwiczenia na orbitreku podkreślą i wzmocnią mięśnie ramion, pleców oraz pośladków. Aby treningi pomagały w zdrowym chudnięciu, zaleca się ćwiczenia na orbitreku co najmniej 3 razy w tygodniu.