Wśród wielu modnych dekoracji wykorzystywanych podczas przyjęć i uroczystości pojawiają się świeczniki na stół. Przedmioty z tej grupy reprezentują szeroką i zróżnicowaną kategorię. Można tu odnaleźć akcesoria, które doskonale sprawdzą się w wielu odmiennych sytuacjach. Modele o różnej wielkości i wykonane z wielu tworzyw to popularne rozwiązanie podczas wesel, chrztów, komunii oraz uroczystości urodzinowych i rocznicowych. Jak wybrać gadżety, które możliwie najlepiej podkreślą charakter wydarzenia?

Modne rozwiązania w wielu odsłonach

Do najbardziej popularnych świeczników na stół zalicza się akcesoria szklane. Transparentne modele uważane są za jedne z najbardziej uniwersalnych dekoracji, które świetnie sprawdzą się przy różnych okazjach. Przedmioty z tej kategorii mogą posiadać odmienne kształty i rozmiary. Odnaleźć tu można zarówno niewielkie podstawki pod podgrzewacze, jak i akcesoria do świec o dużych wymiarach. Do wyjątkowo chętnie wybieranych należą egzemplarze w formie cylindrów i modnych kielichów. Dużą zaletą szklanych świeczników transparentnych jest możliwość dopasowania ich do wielu stylów. Zależnie od rodzaju wykorzystanych świec, akcesoria będą komponowały się z odmiennymi aranżacjami. Do tego typu świeczników na stół można włożyć białe świece ze srebrnymi i złotymi zdobieniami, które świetnie sprawdzą się podczas chrzcin i komunii. Wielobarwne, metaliczne lub pastelowe akcesoria podkreślą charakter przyjęć urodzinowych i świątecznych. Delikatne odcienie różu i błękitu sprawdzą się podczas pierwszych urodzin dziecka.

Świeczniki dopasowane do stylu

Modne świeczniki na stół to wiele eleganckich i szykownych akcesoriów. W tej kategorii można jednak odnaleźć też nowoczesne przedmioty, które doskonale skomponują się z aktualnymi trendami. Oprócz szklanych ozdób, dużą popularnością cieszą się modele metalowe. Klasycznym rozwiązaniem na przyjęcie świąteczne będzie model kilkuramienny. W tej kategorii pojawiają się akcesoria o standardowym kształcie ze zdobieniami oraz ciekawe formy, które wpasowują się w aktualne trendy. Osoby urządzające uroczystość w stylu glamour lub retro mogą zdecydować się na świeczniki na stół w barwie miedzi lub mosiądzu. Coraz większą popularnością cieszą się też niestandardowe rozwiązania. Należą do nich modele z kawałków surowego drewna oraz proste akcesoria przypominające słoiki. Blask świec umożliwia podkreślenie uroczystego charakteru i wywołanie wyjątkowej atmosfery. Świeczniki dopasowane do stylu z pewnością okażą się korzystnym wyborem.