Niby nikt specjalnie nie tęskni za chłodem, deszczem i śniegiem, ale wiele osób tęskni za możliwością kreowania jesienno-zimowych stylizacji. Czy jest coś milszego w jesienny wieczór niż otulenie się ciepłym swetrem lub puszystym szalem. Czy coś lepiej poprawia humor w czasie zimowego spaceru niż cieplutkie rękawice?

Moc dodatków.

Ponieważ niewiele osób może sobie pozwolić na to, aby mieć więcej niż 1-2 ciepłe jesienno-zimowe okrycia należy je odświeżać i dostosowywać do aury i nastroju poprzez dodatki.

Na szyję

Nie każdy musi lubić okrycia głowy, jednak wszyscy lubią piękne szale i szaliki. Jesienią możemy wybierać spośród cieńszych szali i chust - bawełnianych, wiskozowych, poliestrowych. Zimą kupmy coś cieplejszego - z dodatkiem wełny lub akrylu. Wybierajmy żywe, wesołe kolory, na zewnątrz jest już dostatecznie szaro.

Na ręce

Rękawiczki mogą być świetnym dodatkiem do stylizacji lub pomysłem na prezent. Od kilku lat możemy kupić coraz bardziej szalone i wzorzyste rękawiczki. I dobrze! Tak mały element (nawet najbardziej szalony i ozdobiony pomponami) nie zaburzy całości stylizacji, a jedynie ją rozweseli. Warto jedynie pamiętać, by nie kupować białych rękawiczek. Choć ślicznie wyglądają, nie zdają egzaminu w czasie klasycznej polskiej pluchy.

Na nogi

Jeśli chodzi o bytu na jesień zazwyczaj możemy sobie pozwolić na szeroki wybór. Ważne żeby były odporne na wodę i dały się łatwo czyścić z błota. Natomiast buty na zimę to większe wyzwanie, bo muszą być ładne i ciepłe, a to nie takie łatwe. Do niedawna ciężko było znaleźć modele, które spełniałyby oba te kryteria. Jednak coraz więcej sklepów (w tym internetowych) zaczęło zwracać uwagę zarówno na komfort swoich klientek, jak i design produktu. Trzeba jednak trochę poszukać.

Na głowę

Na niektórych głowach czapki wyglądają fajnie i stylowo. Na innych, niestety nie. Nie warto się jednak poddawać. Nakrycie głowy w czasie mrozów jest niezbędne, jeśli tylko chcemy pozostać w zdrowiu. Spróbujmy przymierzyć różne modele czapek - duże, małe, z pomponem, może coś jednak znajdziemy. Jeśli nic nam nie pasuje zostają jeszcze: berety, kominiarki, nauszniki, ciepłe opaski i uszanki.

Oryginalne dodatki

Jeżeli całość naszej stylizacji zimowej jest utrzymana w stonowanej kolorystyce możemy sobie pozwolić na dodatkowe ozdoby: broszkę przypiętą do poły płaszcza, agrafkę spinającą szal, pasek do płaszcza lub nawet mufkę.