Mieszkańcy domów i dużych mieszkań mają często szczęście posiadać oddzielne pomieszczenie przeznaczone na ubikację. To rozwiązanie higieniczne, a przy okazji bardzo praktyczne. Dzięki niemu, domownicy nie muszą prosić się o udostępnienie łazienki, aby skorzystać z toalety, gdy jedna osoba już się myje. Żeby odpowiednio przygotować ubikację, warto zadbać o kilka istotnych szczegółów.

misy wcOdpowiednia misa wc i umywalka

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują podwieszane misy wc. Na stronie https://www.lazienka-delux.pl/misy-wc-i-bidety-cat-6 sprawdzisz, w jaki sposób one wyglądają. Taki rodzaj misy to świetne rozwiązanie dla małych przestrzeni, a przecież samodzielna toaleta jest zazwyczaj malutka. Zaletą podwieszanej misy wc jest to, że nie przylega od dołu do podłogi, co umożliwia sprawne posprzątanie podłogi. Nie posiada też zakamarków, w których łatwo mógłby osadzać kurz oraz innego rodzaju brud, przez co utrzymanie jej w czystości jest dużo prostsze niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych modeli. Jeżeli w swojej toalecie masz nieco więcej miejsca, koniecznie zdecyduj się na zamontowanie umywalki. Ręce powinno myć się po skorzystaniu z ubikacji za każdym razem, a dużo wygodniej jest umyć je na miejscu niż chodzić w tym celu do łazienki, a gdy ta jest zajęta - do kuchni. Jeżeli tylko poszukasz, z pewnością znajdziesz małą i zgrabną umywalkę, która najlepiej sprawdzi się w tej sytuacji.

Gadżety

Wygodę i czystość w toalecie zapewni nam kilka gadżetów. Pierwszym z nich jest oczywiście uchwyt lub półeczka na papier toaletowy. Odpowiednie miejsce na papier pomoże utrzymać porządek i pozwoli kontrolować jego ilość. Gdy za każdym razem odkładasz go w inne miejsce, możesz po prostu przeoczyć jego brak, a krzyczenie do domowników prośby o przyniesienie nowej rolki, będzie po prostu nieeleganckim zachowaniem. W ubikacji powinna znaleźć się również szczotka do czyszczenia muszli. Nie jest to do końca higieniczne rozwiązanie. W niektórych krajach popularny jest montaż myjki z wodą pod ciśnieniem, która sprawnie i higienicznie usuwa toaletowe zanieczyszczenia. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie możesz sobie pozwolić na taki gadżet, musisz zadowolić się zwyczajną szczotką.

Szafka na chemię

Jeszcze jednym udogodnieniem w ubikacji może być umieszczenie w niej szafki przeznaczonej specjalnie na środki chemiczne. Jeżeli posiadasz dzieci, taka szafeczka powinna być zamykana na kluczyk, aby żaden niebezpieczny środek nie trafił w ręce maluchów. Ładna szafka pomoże ukryć nieestetyczne buteleczki i zachować porządek. Będzie to też odpowiednie miejsce na zapas papieru toaletowego czy na nieużywane jeszcze kosmetyki łazienkowe tj. żele pod prysznic czy mydła.