Rozmiar sukienki a sylwetka - o czym pamiętać podczas wyboru małej czarnej

Jak odpowiednio dobrać rozmiar sukienki? Poniżej przedstawiamy kilka ważnych elementów, o których należy pamiętać podczas przymiarki wymarzonej kreacji.

Podstawowe informacje

Aby móc wybrać idealny rozmiar sukienki odpowiadający naszej sylwetce, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na obwód klatki piersiowej, obwód bioder i obwód talii. Te trzy wymiary, pozwolą nam na zlokalizowanie odzieży w konkretnym przedziale. Są to przyjęte przez świat mody międzynarodowe rozmiary: XS,S,M,L i XL. Wartości w opisie podane przez producenta, powinny odzwierciedlać pomiary wykonane na płasko – jest to najbardziej wiarygodna metoda mierzenia ubrań. W sklepie kelly.com.pl, wymiary odzieży damskiej mierzone są z największą precyzją, aby pomóc klientom w wyborze idealnego rozmiaru wymarzonej kreacji.

Dodatkowe informacje

Jeśli pragniesz dobrać sukienkę, która będzie w całości pokrywała się z wymiarami Twojej sylwetki – pamiętaj o wykonaniu dodatkowych pomiarów. Są to między innymi: długość rękawa, długość dolnej części sukienki (spódnicy), długość całkowita i jeśli zajdzie taka potrzeba, szerokość plis w talii. Te parametry pozwolą na wybranie określonego modelu, dostosowanego do danej okazji. Warto wybierać odzież, która optycznie uwydatni nasze atuty, tym samym ukrywając ewentualne mankamenty, np. zbyt krótkie nogi, za duży biust lub zbyt płaskie pośladki. Kelly.com.pl pomaga klientom w obliczeniu odpowiednich wymiarów stroju, pod każdym produktem podając autorską tabelę z międzynarodowymi wartościami najbardziej popularnych rozmiarów.

Z najwyższą dbałością

Sklep kelly.com.pl na tle innych platform z odzieżą damską, wyróżnia przede wszystkim szczegółowy opis każdego produktu, gdzie producent skupił się na objaśnieniu każdego wymiaru. Jeśli szukasz sukienek, spódnic czy kombinezonów, których model będzie odpowiedni do Twojej sylwetki, zmierz swoją dotychczasową odzież, na płasko, z przodu. Wszelkie zamki i guziki, jeśli takie występują, powinny być zapięte, aby nie zaburzać pomiaru. Uzyskany wymiar pomnóż x2 i dodaj do każdego wyniku po 2-3 centymetry – ze względu na elastyczność materiałów, warto pamiętać o jego właściwościach podczas codziennego używania. Kupując odzież w internecie, gdzie nie mamy możliwości fizycznego przymierzenia ubrań, pamiętajmy o sugerowaniu się tabelą załączoną w opisie produktu.