W łazience nowoczesnej, dbającej o swój wygląd kobiety, nie może zabraknąć odżywki bez spłukiwania. Ten niezastąpiony produkt pielęgnacyjny stanowi codzienne dopełnienie stylizacji włosów, wykazując się wieloma zaletami, jak szybkość działania, odżywienie czy reaktywacja fryzury. Do stosowania na suchych i mokrych pasmach. Z jakimi propozycjami w tym zakresie możemy mieć do czynienia? Wybór jest ogromny.

Odżywka bez spłukiwania – dla kogo przeznaczona?

rozpuszczone ciemne włosy

Wiele mówi się o nadmiernym obciążaniu włosów wieloma preparatami pielęgnacyjnymi. Jednak o ile w przypadku kobiet ze zniszczonymi, przesuszonymi, trudnymi w ułożeniu lub kręconymi włosami najlepiej sprawdzają się odżywki ze spłukiwaniem, o tyle w przypadku pań mających pasma cienkie, delikatne i pozbawione objętości, okażą się prawdziwym wybawieniem. Zwłaszcza, że odżywka bez spłukiwania wyróżnia się błyskawicznym działaniem, perfekcyjnym wygładzeniem przesuszonych pasm oraz stosunkowo małym obciążeniem fryzury. Bogata różnorodność oferowanych w sprzedaży produktów, z pewnością zadowoli nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

W sprayu, a może piance? Którą wybrać?

Pierwszym rodzajem odżywki bez spłukiwania, jaki znajdziemy w powszechnej sprzedaży jest spray. Polecany do suchych, puszących się włosów, a także cienkich i pozbawionych objętości. Stosowany do pasm kręconych, grubych czy normalnych, może pełnić wyłącznie rolę uzupełniającą codzienną pielęgnację. Kolejnym rodzajem są te w kremie, których największym atutem jest wygładzenie włosów na całej długości. Z racji zawartych składników, chronią kosmyki, wykazują się działaniem antystatycznym, przy okazji dodając sprężystości. Kosmetyki w piance dedykowane są posiadaczkom cienkich, pozbawionych objętości włosów. Jako, że usztywniają pasma to idealnie sprawdzają się do układania finezyjnych fryzur. Ostatni rodzaj odżywki bez spłukiwania jest dostępny jako serum, który w przeciwieństwie do pozostałych, nakładamy wyłącznie na końcówki. Wszystko dlatego, że kosmetyk może być stosowany na każdy rodzaj włosów. Jako, że w składzie znajdują się olejki o działaniu odżywczym, stąd też w stosowaniu zaleca się umiar.