Ukończenie osiemnastu lat to duże wydarzenie w życiu młodego człowieka. „Osiemnaście lat ma się tylko raz i tylko jeden rok”- tak śpiewał popularny w latach 60’ polski zespół muzyczny. Przekroczenie tej magicznej liczby wiąże się z uzyskaniem wielu praw, ale też ogromnego ciężaru odpowiedzialności za siebie i los innych. Nie zmienia to jednak faktu, że to najlepszy pretekst do zorganizowania imprezy, którą będzie się wspominać do końca życia.

Zwyczaj organizowania hucznych urodzin, przyjęć z niespodzianką i nietypowymi prezentami na 18 przywędrował do nas zza oceanu. To właśnie Stanach zjednoczonych powstała tradycja „surprise party”, kiedy to solenizant jest zaskakiwany imprezą na swoją cześć (a w każdym razie udaje zaskoczonego). Jednak pomysł z ofiarowaniem niecodziennego prezentu na 18 jest jak najbardziej trafiony- powinien przywodzić na myśl ten wyjątkowy dzień i przypominać o tym, kto go podarował. Warto poświęcić nieco więcej czasu, aby kupić, lub zrobić własnoręcznie coś ciekawego. Solenizant z pewnością doceni nasz wysiłek.

Dziewczyny, które lubią rękodzieło i posiadają smykałkę do projektowania biżuterii z pewnością już mają gotowy pomysł na prezenty na 18. Ale nie trzeba być wybitnym znawcą tematu, aby wykonać samodzielnie uroczą bransoletkę, lub wisiorek dla przyjaciółki. Internet na szczęście wyciąga pomocną dłoń do kreatywnych istot- bez problemu znajdziesz w nim tutoriale opisujące krok po kroku wykonanie biżuterii. Nie bój się o swoje zdolności manualne- z pewnością poradzisz sobie z prostymi wzorami. W razie problemów, fora rękodzielnicze są pełne życzliwych dusz, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Prezenty na 18 mogą być także sentymentalne. Jeżeli ktoś rzeczywiście nie czuje się na silach, aby podjąć takie wyzwanie, może zrobić upominek, który nie wymaga żadnych zdolności, a będzie przez długie lata przypominał najlepsze chwile. Wystarczy oprawić w ciekawą ramkę najładniejsze, wspólne zdjęcie.

Osoby, które wolą kupić coś gotowego mogą wybrać się na wirtualny spacer po sklepach internetowych, które mają prezenty na 18. Z reguły są to nietypowe, odjechane gadżety, które posiadają także praktyczne zastosowanie, np. kubki, koszulki, smycze, torby, breloczki itd. Świetną niespodzianką będzie także karnet na siłownię, basen, fitness, jak również bon na zakupy do sklepu. Wówczas solenizant sam zadecyduje o własnym upominku.