Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej wiele kobiet może raz na zawsze uporać się z własnymi kompleksami. Jednym z częstszych kompleksów jest wąska, słabo zarysowana górna warga, którą przy pomocy drobnego, mało inwazyjnego zabiegu, można szybko i w zasadzie bezboleśnie wymodelować i powiększyć. Dziś do tego typu zabiegów zamiast skalpela używane są tzw. wypełniacze do ust, czyli substancje, które zwiększają elastyczność i jędrność tkanki, z której zbudowane są nasze usta. Obecnie jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych wypełniaczy warg jest kwas hialuronowy, który oczywiście znajduje także szereg innych zastosowań w medycynie estetycznej i szerzej, w medycynie ogólnej, na przykład w leczeniu chorób stawów tj. reumatoidalne zapalenie stawów.

wypełniacze do ust

Kwas hialuronowy to substancja, która w naszych organizmach występuje w sposób naturalny, w postaci soli sodowej. Sole obecne są zarówno w naszej skórze, jak i w mazi stawowej czy w oku. Ze względu na swoje właściwości, w tym na zdolność do wiązania dużych ilości cząsteczek wody, jest znakomitym wypełniaczem. Jego duże stężenie zapobiega powstawaniu zmarszczek, wysuszaniu i wiotczeniu skóry czy pogorszeniu ruchomości stawów. Współcześnie kwas hialuronowy wytwarzany jest również w warunkach laboratoryjnych i wykorzystywany m.in. w medycynie estetycznej, jako wspomniany już wcześniej wypełniacz do ust. Oczywiście kwasem hialuronowym można nastrzykiwać także inne części twarzy i ciała, wygładzając i ujędrniając skórę, nadając jej większą elastyczność i sprężystość.

Niewielki zabieg korekcji ust przy pomocy kwasu hialuronowego jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, a przy miejscowym znieczuleniu, praktycznie bezbolesnym dla pacjenta. W formie wypełniacza do ust kwas hialuronowy spisuje się wręcz znakomicie. Sprawia, że usta stają się bardziej pełne, jędrniejsze, nieco większe, ale bez przesadnego rozdęcia. Efekt wypełnienia, w zależności od indywidualnych cech organizmu pacjenta, może utrzymywać się przez kilka, kilkanaście miesięcy czasu, po czym usta wracają do normalnego stanu sprzed zabiegu.