Włosy są niezwykle ważnym atrybutem piękna dla obu płci. Większość osób aktywnie o nie dba, stosując maseczki i olejki, które poprawiają ich kondycję. Jednakże, nie wszystkie produkty do pielęgnacji włosów są równie wartościowe. Część z nich zawiera w swoim składzie produkty, które na dłuższą metę szkodzą, a chwilowy piękny efekt jest jedynie maskowaniem faktycznego stanu. Wśród substancji, na które powinniśmy uważać, możemy wymienić m.in. siarczany SLS i SLES, Cocamide DEA czy Methylisothiazolinone. Z tego powodu, zanim zdecydujecie się na zakup szamponu czy odżywki, warto zapoznać się z treścią etykiety, a najlepiej kupować wyłącznie naturalne kosmetyki, zawierające organiczne składniki.

Skrzyp polny na gęste włosy

Skrzyp polny do dość niepozorna roślina, która przez niektóre osoby bywa nazywana chwastem. Nie jest to sprawiedliwe określenie, biorąc pod uwagę jego niezwykłe właściwości lecznicze czy służące urodzie. kosmetyki naturalneChociaż skrzyp polny zawiera w sobie wiele dobroczynnych substancji tj. magnan, flawonoidy czy sterole roślinne, na największe uznanie pod względem pielęgnacji włosów zasługuje łatwo przyswajalna krzemionka. Krzem to pierwiastek, który pomoże nam uporać się z problem wypadania włosów, rozdwajającymi się końcówkami oraz bardzo dobrze je nawilży. Jego właściwości wzmacniające powodują, że spora część ludzi decyduje się na jego stosowanie, aby przyspieszyć porost włosów.

Olej z nasion czarnuszki

Czarnuszka to roślina jaskrowata, produkująca czarne, drobne ziarenka. Są one nie tylko smacznym dodatkiem do kanapek czy sałatek, ale też surowcem, z którego wytłacza się cenny olej. Olej z czarnuszki bardzo dobrze radzi sobie z łupieżem i wzmacnia cebulki włosów. Zazwyczaj stosuje się go jako samodzielny produkt, ale może być też jednym ze składników naturalnego kosmetyku. Sam olej możesz wcierać w skalp i pozostawiać go przez kilka godzin na włosach, aby mógł dobrze się wchłonąć. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żebyś naolejowaną głowę owinął ręcznikiem. Wyższa temperatura sprzyja wchłanianiu substancji odżywczych.

Egzotyczny olej makadamia

Naturalne kosmetyki do włosów często posiadają dodatek oleju makadamia, który wytwarza się z orzechów wiecznie zielonego drzewa. Tłoczony na zimno olej makadamia charakteryzuje się zawartością witamin A, B i E, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stosując go regularni w postaci samego oleju lub dodatku do stosowanych codziennie kosmetyków, poprawisz kondycję włosów i będziesz przeciwdziałać ich łamaniu. Jeśli szukasz sprawdzonej drogerii, w której kupisz kosmetyki naturalne, sprawdź tutaj: https://lavandin.pl.