Świece to ozdoby, które nie przestają cieszyć się popularnością. Za ich pomocą można stworzyć wyjątkową atmosferę w każdym wnętrzu. Do wielu modeli dopasować można atrakcyjne świeczniki. Warto jednak zaopatrzyć się również w podstawki pod świece. Te gadżet doskonale sprawdzą się w przypadku świeczek o nietypowych kształtach i wymiarach. Umożliwią też stworzenie atrakcyjnych kompozycji. W jakie przedmioty z tej kategorii warto się zaopatrzyć?

Jak wybrać modne ozdoby?

Najbardziej popularnymi podstawkami są okrągłe, owalne i prostokątne egzemplarze, które doskonale dopasowują się do wielkości pojedynczych świec. Wśród nich odnaleźć można modele wykonane ze szkła, metalu, drewna i naturalnych kamieni. Poszukując właściwego rodzaju, warto zastanowić się nad tym, jaka podstawka pod świecę najlepiej skomponuje się z wystrojem danej przestrzeni. Szklane gadżety transparentne i lustrzane uznawane są za najbardziej uniwersalne. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach glamour i minimalistycznych. Można jednak dopasować je też do innych stylów. Pragnąc odnaleźć dekoracje w stylu boho lub rustykalnym, warto zdecydować się na podstawki z drewna. Modele kamienne podkreślą charakter aranżacji skandynawskich. Podstawki pod świece mosiężne będą doskonałym wyborem do mieszkań glamour i retro. Oprócz standardowych modeli odnaleźć można akcesoria o nietypowych kształtach i takie, na których umieścić można kilka świeczek.

Jakie podstawki będą praktycznym rozwiązaniem?

Poszukując odpowiednich podstawek pod świece, warto zwrócić uwagę na właściwości materiału, z jakiego zostały wykonane. Ważne jest to, aby powierzchnia akcesorium była zupełnie gładka. Dzięki temu możliwe będzie stosunkowo łatwe wyczyszczenie przedmiotów zalanych woskiem. Modele o chropowatej fakturze mogłyby gromadzić parafinę w występujących na ich powierzchni szczelinach. Tym samym, ich użytkowanie z pewnością okazałoby się mniej wygodne. Warto również upewnić się, że tworzywo, z jakiego wykonano dane przedmioty jest odporne na wpływ wyższych temperatur. Niezabezpieczony materiał mógłby ulegać uszkodzeniom pod wpływem ściekającego, gorącego wosku. Podstawki pod świece powinny być też dopasowane do zapotrzebowania. Jeśli w danym mieszkaniu przebywają małe dzieci lub zwierzęta i ryzyko zrzucenia ozdób jest dość duże, warto stawiać na modele, które nie będą niszczyły się pod wpływem upadków. Dobrym rozwiązaniem będą wówczas egzemplarze z metalu i drewna. Odpowiednio dopasowane podstawki z pewnością podkreślą charakter aranżacji i będą atrakcyjnym dodatkiem.