Każda kobieta chce prezentować się pięknie, dlatego często decyduje się na zakup rozmaitych kosmetyków, ale i dodatkowych akcesoriów pomocnych przy ich nakładaniu. Zdecydowanie profesjonalne pędzle do makijażu, w odróżnieniu od tych tanich i dostępnych w praktycznie każdym sklepie, są większą inwestycją, ale i mają dłuższą żywotność. Jak jednak je dobrać do amatorskich potrzeb?
Jak można się domyślać, rodzajów pędzli jest wiele i część z nich trudno jest zastosować prawidłowo bez wiedzy kosmetycznej. W dobie internetu bez trudu jednak znajdziemy informacje na temat tego, w jaki sposób nakładać kosmetyki konkretnym pędzlem – ile wybierzemy produkt dobrej jakości. Sprawdźmy, jakie profesjonalne pędzle do makijażu wybierać i czym się w tym wyborze kierować.
Rodzaj i grubość włosia
Jeśli dotychczas myślałaś, że rodzaj włosia warto dobierać jedynie w przypadku profesjonalnych pędzli do makijażu – to byłaś w błędzie. Również pędzle do użytku domowego dobrze jest wybierać według rodzaju włosia. Pędzle z włosiem sztucznym zazwyczaj wykonane są z nylonu i nadają się przede wszystkim do stosowania z kosmetykami w formie płynnej, zwłaszcza podkładami czy korektorami. Ich zaletą jest to, że nie chłoną one wilgoci, dlatego też dłużej utrzymują dobą kondycję. Z kolei pędzle z włosiem naturalnym sprawdzą się w przypadku kosmetyków sypkich, zwłaszcza pudrów, różów czy cieni do powiek. W obu przypadkach wybrać możemy włosie o rozmaitej grubości. Zasada jest tutaj tylko jedna: gęste pędzle przyjmują na siebie więcej kosmetyku, a więc w efekcie jego warstwa na twarzy również jest grubsza i bardziej widoczna. Jeśli chcemy subtelnego efektu makijażu, powinnyśmy wybierać cienkie, profesjonalne pędzle do makijażu.
Typ pędzla a przeznaczenie
Dobrze jest uświadomić sobie, że również rodzaje pędzli nie są przeznaczone tylko dla profesjonalnego użytku wizażystek. Trudno będzie nałożyć sypki puder typowym pędzlem do podkładów płynnych czy korektorów, zaś sam podkład będzie wręcz niemożliwy do dokładnego nałożenia, jeśli użyjemy do tego celu małego pędzelka do eyelinera czy cieni do powiek. Warto więc pamiętać, że profesjonalne pędzle do makijażu i ich różne rodzaje stworzone zostały w konkretnym celu – aby znacznie ułatwić nakładanie makijażu. Zdecydowanie warto z nich korzystać, zwłaszcza że w naszej amatorskiej kosmetyczce do domowego użytku nie musimy posiadać wszystkich rodzajów pędzli, a jedynie te, które używamy faktycznie na co dzień. Niepotrzebny nam np. pędzelek do blendowania, jeśli na twarz nakładamy jedynie lekki podkład bez korektora.