W zależności od indywidualnych upodobań użytkowników zegarków na rękę, w takich zegarach stosować można albo bransolety metalowe, albo paski elastyczne. Te drugie mogą być wykonane ze skóry naturalnej, skóry ekologicznej, gumy, tworzywa sztucznego, nylonu lub innego rodzaju elastycznego materiału o podwyższonej odporności na przecieranie. Za bardziej elegancki uznaje się zwykle zegarki wyposażone w bransolety metalowe, najczęściej stalowe, ale markowe paski skórzane, na przykład paski Timex, cieszą się równie dużą popularnością, zwłaszcza gdy połączy się je z zegarkami o nieco mniejszych rozmiarach. Paski skórzane są lżejsze i bardziej wygodne w użytkowaniu, nie rzucają się również zbyt mocno w oczy, dzięki czemu uwypuklona zostaje elegancja samego zegarka.

Elastyczne paski Timex

Metalowe bransolety do zegarków polecane są przede wszystkim tym osobom, dla których najważniejsza jest solidność i wytrzymałość tego typu przedmiotów. Bransolety są także lepszym uzupełnieniem dla drogich zegarków, podkreślając solidność i elegancję tego typu konstrukcji. Elastyczne paski Timex oczywiście również mogą być łączone z zegarkami dobrych marek, jednak nie zapewnią one takiego efektu wow, jaki zapewniają szybko rzucające się w oczy, błyszczące bransolety i łańcuszki. Paski elastyczne, na przykład paski gumowe, sprawdzą się natomiast w przypadku zegarów wyróżniających się nowoczesną formą i sposobem działania. Takie elastyczne paski Timex często stosuje się w połączeniu z zegarkami sportowymi oraz najnowszą generacją sprzętu typu smartwatch – zegarek komunikujący się bezprzewodowo ze smartfonem. pasek timex

Paski Timex - solidny wybór

Decydując się na wybór zegarka z paskiem lub bransoletą, zastanów się czy bardziej zależy Ci na wygodzie, czy na elegancji. Jeśli stawiasz na wygodę, wybierz skórzany lub inny elastyczny pasek do zegarka. Gdy bardziej zależy Ci na elegancji, wybierz metalową bransoletę, która od razu rzuca się w oczy, podkreślając wyrafinowany charakter używanego przez Ciebie zegarka. Niezależnie do dokonanego wyboru, pamiętaj by pasek lub bransoleta była dobrana rozmiarowo do obwodu Twojego nadgarstka.