Olej, który posiada właściwości lecznicze pomaga w walce z dolegliwościami, a czasem umożliwia nawet uporanie się z chorobami przewlekłymi. Jednym z takich olejków jest z pewnością moringa olej. Moringa to drzewo, które spotkać można w Pakistanie, Afryce oraz Ameryce Południowej. Drzewo te rośnie również w Indiach i jest nazywane również drzewem chrzanowym. Do produkcji wspomnianego oleju nie wykorzystuje się kory drzewa, lecz najczęściej liście oraz olej zawarty w nasionach. Dzięki zdrowotnym działaniom moringi, jest to olej wykorzystywany nie tylko w kosmetyce, ale i również w medycynie. Jakie zatem korzyści płyną ze stosowania właśnie tego olejku?

Poznajcie lecznicze właściwości moringi

Znamy olejki, które pomagają zwalczać dolegliwości, ale nie wszystkie te produkty umożliwią nam na pozbycie się choroby przewlekłej. Moringa olej to sposób mnie tylko na pozbycie się skutków ubocznych choroby, ale i również moringa olej samej choroby. Od lat tego typu olej jest stosowany w walce z anemią, astmą, zapaleniem oskrzeli, czy katarem. Oprócz tego moringa to substancja która posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwwrzodowe, przeciwutleniające, przeciwgrzybicze i wiele innych, które pokazują jak drogocenny olej możemy uzyskać z drzewa rosnącego w Indiach.

Właściwości przeciwutleniające

Olej dzięki zawartości flawonoidów, polifenoli i kwasów fenolowych posiada właściwości przeciwutleniające oraz przeciwbakteryjne. Największą moc przeciwutleniania posiadają liście tej rośliny.

Właściwości przeciwnowotworowe

Efektem takiego działania oleju jest zawartość kwasów tłuszczowych. To w większości one przyczyniają się do obumierania komórek rakowych. Oprócz tego takie składniki jak niazimicyna i glukomorgina hamują proces rozwoju nowotworu.

Leczenie cukrzycy

Osoby, które zmagają się z cukrzycą na co dzień powinny również wypróbować olej moringa. Liście moringi posiadają organiczne związki, które pobudzają komórki beta do wytworzenia insuliny. Wszystko to dzięki zawartości terpenoidów zawartych w liściach drzew.

Źródło witamin

Działanie moringi jest uzasadnione między innymi zawartością licznych witamin, cennych dla naszego zdrowia. Moringa olej w swoim składzie posiada dużą zawartość witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Oprócz tego jest bogaty w aminokwasy, minerały oraz karotenoidy. Oprócz tego posiada również sporą ilość błonnika, kwasu foliowy, luteinę oraz polifenoli. Dla porównania moringa posiada 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcza oraz 4 razy wiecej witaminy A, która występuje w marchwi.