Ile razy stajemy przed lustrem i zastanawiamy się, czy dobrze dobieramy ubrania dla siebie? Spoglądamy na siebie pod różnym kątem i już sami nie jesteśmy niczego pewni. Jedne osoby mówią nam, że wyglądamy naprawdę fantastycznie. Są jednak również takie osoby patrzące na nas krytycznym okiem, ponieważ jednak coś im nie pasuje w naszym ubraniu. A my? My już sami kompletnie nie wiemy co mamy z tym wszystkim zrobić słysząc tyle opinii na raz. A co dopiero mają powiedzieć osoby, które zmagają się z problemem nadwagi oraz otyłości i w tak swobodny sposób nie mogą dobierać dla siebie ubrań?

Okrycia wierzchnie dla osób z nadwagą

kurtki dla puszystych

Trzeba przyznać, że wybierając kurtki dla puszystych osób i nie tylko w dużej mierze należy kierować się nie tylko swoimi preferencjami. Należy wziąć również pod uwagę typ sylwetki. Czy mamy do czynienia z jabłkiem, gruszką, papryką, klepsydrą? Dlaczego typ sylwetki jest taki ważny? Ponieważ odpowiednie ubranie nadaje nam odpowiednich proporcji, dzięki czemu możemy wyglądać naprawdę dobrze, nawet jeżeli mamy do czynienia z nadwagą. Osoby, które mają kształt klepsydry powinny postawić na kurtki z paskiem lub taliowany fason. Dzięki temu będzie można zachować piękne proporcje i pokazać to, że tą talię jednak się ma. Mając figurę w kształcie gruszki musimy uważać na odstające kieszenie oraz na rozszerzane doły, aby jeszcze bardziej nie powiększyć swoich bioder przez co linia ramion będzie znacznie zanikać. Biorąc pod uwagę kształt sylwetki typu "jabłko" nie można kupować kurtek zwężanych u dołu. Lepiej postawić na coś bardziej rozszerzanego, luźniejszego. Na końcu pozostaję nam "papryki", które przy pomocy paska mogą stworzyć sztuczne wcięcie w talii.

Kolory i ozdoby

Nie liczą się jednak same typy sylwetki, ale również wiele innych szczegółów. Wybierając kurtki dla puszystych osób należy w odpowiedni sposób pokierować się również kolorami. Niestety, ale im wyraźniejszy kolor, tym większa pewność, że uwidocznimy dodatkowe kilogramy. Osoby puszyste powinny wybierać kolory ciemniejsze na kurtki. W sezonie zimowym i jesiennym raczej nie ma z tym problemu, ponieważ wtedy panuje moda na takie kolory. W sezonie letnim takich kolorów się unika, jak również kurtek, ponieważ jest za ciepło. Kurtki dla puszystych nie powinny również posiadać żadnych zbytecznych ozdobników, ponieważ niekorzystnie mogą wpływać na ich wygląd. Należy wybierać takie kurtki, które w żadnym wypadku nie powinny poszerzać danej osoby - niezależnie od tego, czy mówimy o mężczyznach, czy kobietach.