Niewiele osób stać na zakup oryginalnego obrazu znanego malarza. Alternatywą mogą być dobrze wykonane reprodukcje, obrazy drukowane na płótnie, a także obrazy mniej znanych, początkujących artystów. Obrazy na prezent znaleźć można w galeriach, w sklepach z antykami, a także w internetowych sklepach specjalizujących się w sprzedaży obrazów drukowanych, wykonywanych na zamówienie klienta. W tym ostatnim przypadku klient może wybierać spośród dziesiątek tysięcy dostępnych wzorów lub przesłać własną fotografię, z której zostanie wykonany obraz.

Reprodukcje

obraz mona lisa leonarda da vinciTo jeden z najpopularniejszych rodzajów i jednocześnie najchętniej wybieranych obrazów na prezent. W tym przypadku można zdecydować się zakup obrazu ręcznie malowanego, wykonanego przez artystę lub na zakup obrazu drukowanego, który będzie dokładną kopią oryginału, jednak pozbawioną charakterystycznej unikalności. Te pierwsze rodzaje reprodukcji będą z oczywistych względów znacznie droższe. Stworzenie dokładnej kopii znanego dzieła wymaga przecież talentu i czasu. Reprodukcje drukowane na płótnie są tańsze i powszechnie dostępne. Jakość ich wykonania z roku na rok rośnie, a zatem coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Drukowane obrazy na prezent mogą być dobrym wyborem, jeśli mamy ograniczone fundusze i wiemy, że osoba, którą zamierzamy obdarować takim prezentem jest miłośnikiem/miłośniczką prac konkretnego artysty.

Obraz ze zdjęcia

Kolejny z dobrych pomysłów, jeśli interesuje nas zakup obrazu na prezent. Wybór takiego obrazu pozwoli przywołać miłe wspomnienia, które zostały utrwalone na fotografii. Dzięki fotografii cyfrowej nie ma dziś najmniejszego problemu z przenoszeniem zdjęcia na płótno. Wystarczy znaleźć firmę zajmującą się drukowaniem obrazów na płótnie, wysłać jej zdjęcie w formacie cyfrowym, wybrać format obrazu i poczekać na jego przygotowanie. Obrazy drukowane ze zdjęć charakteryzują się dużą szczegółowością i intensywnością kolorów. Jeśli interesują Cię takie obrazy na prezent, wystarczy znaleźć ciekawe zdjęcia i zlecić ich wydrukowanie na płótnie. To prostsze i tańsze niż myślisz.