Koloryzacja włosów, czy brwi zwykle wiąże się z ich stopniowym niszczeniem. Po farbowaniu włosy wymagają intensywniejszej pielęgnacji i odżywienia, aby przywrócić im poprzedni stan. Istnieje jednak sposób, aby połączyć koloryzację z działaniem pielęgnującym. Chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju naturalne farby do włosów i brwi. Ważne jednak, aby uważnie przeczytać informację zawartą na opakowaniu i skład produktu, gdyż może się zdarzyć, że nie jest to całkowicie naturalny kosmetyk i wciąż będzie on miał negatywny wpływ na stan naszych włosów.

Farbowanie włosów henną

Khadi

Przełomem w koloryzacji włosów są niewątpliwie henny. Istotne jest, aby były one w 100% naturalne, gdyż tylko takie produkty zapewnią nam piękny kolor włosów przy jednoczesnym ich odżywieniu. Jedną z najlepszych firm produkujących henny jest Khadi. Wszystkie składniki stosowane w produktach tej marki są całkowicie naturalne, co zapewnia maksymalny efekt pielęgnacyjny. Każdy kolor składa się z innych półproduktów tak, aby osiągnąć zamierzony efekt końcowy. W ofercie znajdziemy zarówno ciemne kolory, jak i odcienie blondu. Co więcej, przewidywany rezultat możemy sprawdzić na czytelnej grafice udostępnionej przez markę. Dodatkowo sami możemy stopniować nasycenie koloru. Aby efekt był delikatniejszy wystarczy potrzymać hennę na włosach nieco krócej, dla mocniejszej koloryzacji należy wydłużyć ten czas. Po zmyciu henny oczaruje nas piękny kolor i niesamowicie odżywione włosy. Dodatkową zaletą henny jest możliwość mieszania kolorów wedle uznania. Pozwoli to na uzyskanie wyjątkowego koloru włosów, który idealnie będzie oddawał naszą osobowość. Henna Khadi występuje także w wersji bezbarwnej, która nie nadaje żadnego koloru włosom. Służy ona jedynie do ich pielęgnacji. Jest to świetne rozwiązanie dla tych osób, które szukają samego odżywienia, bez zmiany odcienia włosów.

Naturalna henna na brwi

Produkty marki Khadi mogą być także z powodzeniem stosowane do koloryzacji brwi. Można je znaleźć tutaj https://henny.pl/firm-pol-1495988109-Khadi.html Szeroki wybór kolorów ułatwi dobranie odpowiedniego odcienia do typu urody. Ze względu na to, że do pofarbowania brwi niepotrzebna jest duża ilość henny można wykorzystać pozostałości po farbowaniu włosów. Dzięki temu jednym produktem nadamy pożądany odcień zarówno włosom, jak i brwiom. Jeśli natomiast zdecydujemy się na koloryzację jedynie brwi to z pewnością opakowanie henny starczy nam na bardzo długo. Prawdziwa i naturalna henna nada włoskom pożądany kolor, a także doda im blasku i wzmocni je, co jest szczególnie istotne, jeśli borykamy się z problemem rzadkich i cienkich brwi.