Wybór odpowiedniego stroju do biegania jest bardzo ważny. Początkowo każdy to bagatelizuje i szuka w zasobach swojej garderoby wygodnych dresów. Po pewnym czasie, kiedy jogging zupełnie wejdzie w codzienny nawyk zaczynamy jednak rozumieć, że coś nas krępuje, coś nie pozwala nam do końca cieszyć się sportem i aktywnością fizyczną. Co to jest? Najprawdopodobniej niewłaściwa odzież do biegania, która ogranicza swobodne ruchy. Poniżej kilka wskazówek jak wybrać prawidłowy strój i jakie funkcje powinien spełniać.

odzież do biegania

Przede wszystkim wygoda

Tak jak już zostało wspomniane odzież do biegania w żadnym wypadku nie może ograniczać nam ruchów. Musimy czuć się komfortowo, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie nas to motywować do dalszych treningów. Źle dobrana odzież będzie przyczyną szybkiego męczenia, co zmniejszy efektywność biegu. Bardzo ważny jest również zastosowany materiał. Właśnie dlatego poleca się odzież z górnej półki cenowej. Materiał, z którego szyta jest lepsza odzież pozwala skórze na oddychanie. Nie narazimy się więc na wzmożoną potliwość, z którą później bardzo ciężko jest sobie samodzielnie poradzić. Często nawet preparaty z apteki nie spełniają swojej funkcji. Treningi zamiast przyjemnością stają się dla nas prawdziwą udręką.

Wybór stroju do pory roku

Jogging to sport, który można wykonywać o każdej porze roku, niezależnie od warunków atmosferycznych za oknem. Ważne jest więc, aby zimą ubierać się cieplej a latem lżej. Tu wytłumaczenie znajduje po pierwsze wspomniana wcześniej wygoda oraz ryzyko zwiększenia nadmiernej potliwości. Po drugie musimy pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze. Czy zimą ktokolwiek chciałby wybrać się na trening w krótkich spodenkach? Raczej wątpliwe. Jak widać wybór odpowiedniego stroju do biegania ma swoje uzasadnienie. Wspomnieliśmy już, że na początku nie będziemy zwracać na to uwagi, ale później zrozumiemy jak bardzo na urazy narażony jest nasz organizm i zrobimy wszystko, aby chronić się przed nimi zapewniając sobie maksymalną wygodę treningu.