modne torebkiTorebka to podstawa niemal każdej kobiecej stylizacji. Modne torebki damskie z jednej strony stanowią gustowną ozdobę, naturalny element kobiecego stroju, a z drugiej strony pełnią funkcję dodatkowej lub co zdarza się równie często, jedynej kieszeni, w której kobieta może schować portmonetkę, telefon, dokumenty, klucze do mieszkania czy inne drobne przedmioty. Gdy torebka ma większe rozmiary, z łatwością pomieścimy w niej także takie rzeczy jak podstawowe kosmetyki, lusterko, podręczne czasopisma, parasolkę, a nawet codzienne zakupy. Ze względu na różne funkcje, jakie mogą pełnić torebki damskie, a także ze względu na ich charakterystyczne kształty, asortyment tego typu produktów podzielić możemy na co najmniej kilka różnych kategorii.

Współcześnie najbardziej popularne i modne torebki damskie to m.in. listonoszki, kopertówki, kuferki, torby typu worek, shopperki czy torby typu hobo, które mają bardzo charakterystyczny, półksiężycowy kształt i krótką rączkę.

Listonoszka to torebka o uniwersalnym zastosowaniu. Idealna dla pań, które lubią zabierać ze sobą większą ilość przedmiotów. Pań, które cenią sobie naturalność i wygodę nawet kosztem eleganckiego wyglądu. Taką torebkę można nosić na ramieniu, może pełnić ona również funkcję plecaka, torby zakupowej lub podręcznej aktówki, jeśli szukamy czegoś pojemnego do przenoszenia większej ilości dokumentów w formie papierowej. Kopertówki to odwrotność listonoszek. Tego typu torebki mają zazwyczaj bardziej sztywną konstrukcję, przez co lepiej sprawdzają się w przypadku oficjalnych stylizacji. Dedykowane są dla pań, którym zależy na podkreśleniu eleganckiego charakteru swojego stroju. Bardzo często określane są mianem torebek wyjściowych. Ich zasadniczą wadą są niewielkie wymiary oraz wynikająca z nich mała pojemność.

Jeśli chodzi o modne torebki, w ostach latach na popularności zyskiwały zwłaszcza duże torby, które powszechnie określa się mianem shopperek, czyli toreb zakupowych. Na ogół są to wyjątkowo eleganckie konstrukcje, które oferują bardzo dużo wolnej przestrzeni, w której z łatwością można pomieścić codzienne zakupu. Dla tych pań, które szukają torebek o dużej pojemności, ale o mniej oficjalnym wyglądzie, alternatywą dla eleganckich shopperek mogą być torby typu worek lub torebki hobo. Wśród eleganckich kobiet wciąż dużą popularnością cieszą się doktorki, czyli damskie torebki w kształcie kuferków, które od wielu lat uznawane są za efektowne i jednocześnie funkcjonalne dodatki, pasujące do wielu biurowych i biznesowych stylizacji.