W tym sezonie na pewno nie będziemy się nudzić. Tegoroczna jesień i zima to czas dla odważnych, lubiących bawić się modą kobiet. Zapomnijcie o bezpiecznych rozwiązaniach, neutralnych kolorach i nijakich stylizacjach. Dzisiaj przyjrzymy się kilku najbardziej szałowym trendom i zobaczymy jakie modne buty damskie nosić będziemy w tym sezonie.

Kolor i błysk

modne jesienne buty damskie

Na pierwszy plan w tym sezonie wysuwa się wszystko, co błyszczy. Modne buty damskie przede wszystkim mają przyciągać wzrok - brokatem, sztucznymi kamieniami, skórą na wysoki połysk, metalowymi elementami. Oprócz tego kolor - przede wszystkim ciemniejsze, głębokie i bogate barwy jak granat, burgund czy butelkowa zieleń. But ma być widoczny, nie jest już tłem dla stylizacji, ale jej motywem przewodnim.

Materiał

Tegoroczne materiały to przede wszystkim skóra, welur i sztuczne futro. Skóra świetnie sprawdzi się w kozakach. Tu nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wzór - im bardziej rzucający się w oczy, tym lepiej. Dlatego świetnie sprawdzi się imitacja wężowej skóry. Tej jesieni modne buty damskie są z weluru. Można pomyśleć, że to niepraktyczny na zimę materiał jeśli chodzi o obuwie, ale welurowe pantofle, mokasyny czy szpilki robią prawdziwą furorę. Welur sprawdzi się także jako jeden z elementów buta, pełniąc raczej rolę dekoracyjną. Taką samą, jak sztuczne futro, które niejako wyrasta na naszych butach. To dość kontrowersyjny trend, których nie wszystkich do końca przekonuje, ale jedno jest pewne - każdy zauważy takie buty.

Nie bój się!

Ten sezon należy do odważnych - lubiących eksperymentować ze swoim stylem. Jeśli nadal marzysz o modnych butach damskich, ale nieco obawiasz się i nie jesteś co do wszystkich trendów pewna, wybierz choć jeden z nich i postaraj się w delikatny sposób do niego nawiązać. Podoba ci się burgundowy welur, ale nie do końca przekonuje cię na bucie? To może burgundowe, skórzane botki - zachowujesz kolor, ale wybierasz praktyczniejszy materiał. Opcji jest wiele, najważniejsze, żeby dobrze się czuć w swoich butach.