spodnie medyczneO ile jeden fason spodni medycznych może idealnie leżeć u jednych, dla innych może być już niewskazany. Nie od dziś bowiem wiadomo, że idealnie dopasowanie garderoby do posiadanej sylwetki jest jednym z podstawowych gwarantów warunkujących atrakcyjny wygląd. Warto zatem poznać atuty kobiecego ciała, aby ułatwić sobie dobór poszczególnych elementów stroju.

Typ figury

Eksperci wyróżnili cztery podstawowe rodzaje sylwetek, uwzględniające jej zalety i mankamenty. Pierwszy rodzaj to „jabłko”, której cechą charakterystyczną jest rozbudowana klatka piersiowa, mocne ramiona, szczupłe nogi. „Gruszka” wyróżnia się wąskimi ramionami i talią, zaś bardziej masywnym dołem: biodra i uda. „Papryka” posiada mało widoczną talię i mocno wyeksponowaną linię ramion, ud i łydek, zaś „Klepsydra” cechuje się proporcjonalnością: szerokie ramiona, rozbudowana klatka piersiowa, wcięcie w talii i pełne nogi.

Jabłko

Polecanym zestawem są sukienki o prostym kroju, które dodadzą optycznego wysmuklenia całej sylwetce. Równie dobrym wyborem są ciemne koszule, łagodzące masywną górę oraz dopasowane spodnie medyczne, eksponujące zgrabne i szczupłe nogi. Do tego skórzany pasek podkreślające talię. Niezbyt polecanym rozwiązaniem są tuniki, które dodatkowo powiększą biust.

Gruszka

Koszule z luźnymi, szerokimi rękawami oraz o długości ¾ to jest to, czego potrzebuje kobieta o kształcie gruszki. Do tego spodnie medyczne o prostym, klasycznym kroju, które nie tylko zapewnią komfort i wygodę, ale również atrakcyjny wygląd. Panie o tego typu sylwetce powinny wystrzegać się wąskich, ściśle opinających uda modeli oraz obszernych bluzek zniekształcających wąskie ramiona.

Klepsydra

Sukienki o wyciętej, mocno podkreślonej talii stanowią najlepszą propozycję dla kobiet o kształcie klepsydry. Podobnie zresztą jak tuniki wzbogacone o dobrze dobrany pasek. Uzupełnieniem całości będą proste, pozbawione wyrafinowanych dodatków spodnie medyczne i kolorowe koszule. Co ważne, odzież szpitalna dla tego typu figury nie może być zbyt duża ani pozbawiona kształtu, gdyż w przeciwnym razie zamaskuje wszystkie kobiece atuty posiadanej sylwetki.

Papryka

A cóż takiego przewidzieli producenci dla sylwetki o typie papryka? W tym wypadku naszą uwagę powinny skupiać modele spodni medycznych o wysokim stanie oraz sukienki eksponujące talię. Równie polecanymi zestawami są koszule z długim rękawem – zarówno wąskim, jak i rozszerzanym oraz trójkątnie wycięte dekolty, które optycznie niwelują zbyt szerokie ramiona.