Wiele osób stara się utożsamiać ze swoimi idolami. Ubiera się, czesze, maluje tak jak właśnie osoby, za którymi się wyjątkowo przepada. Jednym z przykładów jest tutaj na pewno nurt muzyczny, a zatem możemy powiedzieć coś o gwiazdach estrady. Poruszając ów temat trzeba wspomnieć, że wiele zależy od rodzaju muzyki, jakiej się słucha. To o tyle istotne, że niejednokrotnie wiąże to się konkretnie z daną subkulturą i sposobem na życie. Najczęściej widzimy to wśród młodzieży, ale jednak nie tylko. I właśnie tutaj wypada poruszyć temat motocyklistów pałających miłością do ciężkich motorów rodem z filmów o gangach motocyklowych. Mogą to być oczywiście ścigacze, którymi to lubią szpanować szczególnie Azjaci, ale pomijając ten przykład warto bliżej się przyjrzeć entuzjastom Harleyów i Chopperów. Wówczas to często mówimy o ludziach, którzy poza pasją jaką są niejednokrotnie legendarne motocykle kochają też muzykę, rockową, lub metalową. Często nawet hołdują obu stylom muzycznym. Zatem swoją rolę mogą tu odgrywać koszulki metalowe. Jest to o tyle korzystne, że garderoba tego właśnie typu świetnie pasuje do wizerunku harleyowca, jak się potocznie mówi o motocyklistach jeżdżących na tych właśnie i podobnych amerykańskiemu producentowi maszynach.

Motocyklista taki często nosi długie włosy, co doskonale współgra z metalowym ubiorem, w tym też właśnie koszulką metalową. Co też może taki t-shirt przedstawiać? Otóż najczęściej mówimy o koszulce z nadrukiem nazwy zespołu, zdjęciami członków grupy metalowej. Nie przypadkowo pomija się tutaj określenia heavy metalowej bo odmian gatunku jest tu wiele i raczej wykorzystuje się w tym celu zespoły najcięższego, najmroczniejszego i najbardziej agresywnego metalu, a zatem doom metalu (odmiany gotyckiej), thrash metalu, death metalu czy wreszcie black metalu. Jeszcze częściej mówimy tu o koszulkach z nadrukami przedstawiającymi główną ilustrację płyty danego zespołu, a te często są wręcz kontrowersyjne, nie rzadko też poruszają tematykę religijną, satanistyczną (odwrócone krzyże, pentagramy, diabły), co jednak nie oznacza, że posiadacz koszulki, i fan zespołu jest od razu satanistą, mordercą, czy agresywnym osobnikiem.

Takie koszulki są często dopełnieniem imagu motocyklisty i nieodzownym elementem jego ubioru. Dla fanów ciężkiego brzmienia takie nazwy, jak Slayer, Sepultura, Cannibal Corpse, Samael, Vader, czy Behemot nie stanowią zagadki i mogą doskonale być wykorzystywane przez motocyklistów, bo koszulek przedstawiających dorobek tych zespołów i jeszcze wielu innych nie brakuje.